33403

Dragič skoraj do dvojnega dvojčka, a izgubil

Avtor: Rok Grilec
31. 3. 2016, 08.24

Ekipa Miami Heat je v NBA izgubila v gosteh pri Los Angeles Lakers po podaljšku s 100:102. Goran Dragić je v Miamijevo statistiko vpisal 11 točk, 9 podaj, 3 skoke, 2 ukradeni žogi, ob 4 izgubljenih žogah.

Miami je po enaintridesetemu porazu v tej sezoni s statistiko 43-31 padel na peto mesto vzhodne konference lige NBA. Enako razmerje zmag in porazov si v razvrstitvi vzhodne konference lige NBA deli z Bostonom in Charlotte.

Ekipa New York Knicks, ki več nima niti teoretičnih možnosti za uvrstitev v končnico prvenstva, je izgubila pri Dallas Mavericks z 89:91. Mariborčan Saša Vujačić je igral v začetni peterki kratkohlačnikov iz velikega jabolka, v 24 minutah na parketu je prispeval sedem točk, pet skokov, dve podaji in ukradeno žogo.

Košarkarji San Antonio Spurs nadaljujejo s popolno prevlado na domačem parketu, ko so s 100:92 slavili proti že odpisani ekipi New Orleans Pelicans. Rekordni niz nepremaganosti v domači dvorani so podaljšali na 38 zaporednih zmag. Ostroge so z 38. zaporedno domačo zmago postavile tudi nov mejnik v ligi NBA, ki so ga v sezoni 1995/95 postavili košarkarji Chicago Bulls (37-0).

Odlično kaže tudi košarkarjem Golden State Warriors, ki so zmagali v gosteh pri Utah Jazz s 103:96 po podaljšku za še 68. zmago v sezoni. Vodilna ekipa Zahoda je ostala na poti proti rekordnemu izkupičku zmag in porazov v rednem delu. Rekord zaenkrat držijo Chicago Bulls z 72 zmagami in 10 porazi iz sezone 1995/96, bojevniki pa so trenutno pri razmerju 68-7.