[3]
142037

Dragić se je vrnil v postavo Toronta

14. 11. 2021, 09.00

Slovenski košarkar Goran Dragić je bil v ligi NBA po skoraj treh tednih brez nastopa znova v postavi Toronta. Na domači tekmi proti Detroitu ga je trener Nick Nurse ob poškodbi Freda VanVleeta postavil v prvo postavo, v njej je v 28 minutah dosegel 16 točk, pet skokov in štiri podaje. Detroit je ob izjemnem strelskem večeru slavil s 127:122.

Dragić je igral prvič po 25. oktobru, ob odsotnosti VanVleeta pa je dobil tudi nekoliko več priložnosti. To je dobro izkoristil s 50-odstotnim metom iz igre in dvema zadetima metoma za tri točke iz petih poskusov.

Cela prva peterka Toronta je na tekmi dosegla dvomestno število točk, kar pa ni bilo dovolj za zmago proti razpoloženemu Detroitu. Ta je v zadnji četrtini prišel do vodstva z dvomestnim številom točk, ki ga v zaključku tekme ni izpustil iz rok.

Prvi strelec tekme je bil Torontov Pascal Siakam s 25 koši. Za Detroit je bil s 24 točkami najbolj učinkovit Jarami Grant.

Medtem je na ostalih tekmah v noči iz sobote na nedeljo Dragićev nekdanji klub Miami na gostovanju v Utahu s 111:105 prekinil niz treh zaporednih porazov. Vodilno moštvo vzhodne konference Washington Wizards pa so slavili v Orlandu s 104:92.

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več

3

Matko za Šport TV: Pokazal sem, da lahko tudi po poškodbi ohranim formo (VIDEO)...Več