[3]
175318

Dragić proti bivšemu klubu izenačil strelski rekord sezone

7. 11. 2022, 08.21

Slovenski košarkar Goran Dragić, ki v novi sezoni severnoameriške lige NBA nosi dres Chicago Bulls, je s soigralci gostoval v Kanadi pri svojem nekdanjem klubu, Toronto Raptors. Slednji so v dvorani Scotiabank Arena zmagali s 113:104, čeprav je Dragić s 16 točkami v 21 minutah na parketu izenačil svoj strelski rekord sezone.

Dragić, ki je v igro vstopil s klopi, je 16 točkam dodal še po dva skoka in podaji, izgubil pa je tudi dve žogi.

Prvi strelec tekme je bil Fred VanVleet, ki se je po poškodbi hrbta, zaradi katere je izpustil tri tekme, vrnil s 30 točkami in z 11 podajami. Scottie Barnes pa je za Toronto, ki je uspešno prestal tudi odsotnost prvega strelca Pascala Siakama, dodal 19 točk in deset skokov.

O.G. Anunoby je za domačo ekipo zbral 22 točk, Gary Trent mlajši 12 in Christian Koloko 11 ter šest blokad.

Pri bikih, ki so izgubili drugič zaporedoma, je bil z 18 točkami in 12 skoki najbolj razpoložen Nikola Vučević, DeMar DeRozan je dodal 20 točk.

Ekipi se bosta zdaj takoj pomerili še enkrat; v noči na torek po srednjeevropskem času bo Toronto gostoval v Chicagu.

Chicago so pestile precejšnje težave, saj je tekmecu prepustil kar 17 žog, na podlagi česar je Toronto dosegel 23 točk. Najslabši v tej kategoriji je bil DeRozan, ki je vodil bike s petimi izgubljenimi žogami.

“Mislim, da so bili nekateri zelo neprevidni,” je trener bikov Billy Donovan dejal o napakah svoje ekipe.

V Los Angelesu pa je znova zablestel Donovan Mitchell, ki se je vrnil po poškodbi in dosegel 33 točk ter popeljal Cleveland do prepričljive zmage s 114:100 nad nekdanjim zvezdnikom Cavaliers LeBronom Jamesom in Los Angeles Lakers.

Darius Garland je dodal 24 točk. Konjeniki so zmagali še osmič po vrsti ter so v razvrstitvi vzhodne konference slabši le od še neporaženega Milwaukeeja. Cleveland je bil boljši le leta 2017, ko je imel niz kar 13 zmag, takrat je bil del ekipe še James, ki je tokrat proti svojemu nekdanjemu klubu dosegel 27 točk. Anthony Davis je zbral 12 skokov in 19 točk, a mu je žoga šla le enkrat v koš v zadnjih dveh četrtinah. Pred odmorom so domači vodili s prednostjo kar 12 točk.

“Zdelo se je, da je ves naš duh zapustil dvorano. In prav to je nekaj, na čemer bomo morali delati, vrniti zmagovalni duh,” je dejal trener jezernikov Darvin Ham.

“Kar smo videli v prvem polčasu, tako želimo igrati, dejansko smo vodili do polčasa. In potem, v drugem polčasu, smo spet grešili odprte mete, pripetile so se nam izgubljene žoge in smo popustili. Tekmeci pa so samo stopnjevali ritem iger. Gre za izjemno nadarjeno ekipo z izjemno nadarjenimi igralci,” je tekmeca pohvalil trener jezernikov. Russell Westbrook je dosegel 19 točk in deset asistenc, a je imel tudi sedem izgubljenih žog.

Izgubili sta obe košarkarski ekipi, ki domujeta v zdajšnji Crypto.com Areni, prejšnjem Staples Centru. Clippers so že v ponedeljek po lokalnem času morali priznati premoč Utah Jazz, ki so slavili s 110:102. Paul George je dosegel 34 točk in tretjič v zadnjih štirih tekmah presegel mejnik 30 točk, kar pa vseeno ni bilo dovolj za četrto zaporedno zmago Clippers.

“Zabavno je, kako smo kljub težavam znali poiskati način, ki nas je popeljal do zmage,” je dejal vodja strokovnega štaba Utaha Will Hardy, sicer novinec med trenerji. “Zelo sem ponosen na ekipo, ki ji je uspelo premagati 20 izgubljenih žog.”

Zasedba Memphis Grizzlies je bila boljša od Washington Wizards s 103:97. Prestolniki so bili brez prvega strelca Bradleyja Beala zaradi upoštevanja protokola proti okužbam z novim koronavirusom.

1

2

Nekdanji kralj strelcev: Jakupović in Matko že zdaj pri zavidljivem številu golov! (VIDEO)...Več

3

Krznar: “Za poraz je kriv prvi polčas, eksperimentiranje se ni obrestovalo” (VIDEO)...Več