[3]
67299

Dragić odličen, Dončić z norim metom prehitel sireno (VIDEO)

15. 11. 2018, 08.14

V severnoameriški košarkarski ligi NBA sta se ponoči oba slovenska košarkarja veselila zmag. Dallas Mavericks z Luko Dončičem so v domači dvorani s 118:68 premagali Utah Jazz, Goran Dragić pa se je z Miami Heat veselil zmage pri Brooklyn Nets s 120:107.

V dresu Miamija je vnovič izstopal Dragič, ki je k prvi zmagi po treh zaporednih porazih prispeval 21 točk, tri skoke in štiri podaje. Učinkovitejši od njega je bil v ekipi s Floride le Tyler Johnson s 24 točkami, Hassan Whiteside je s 14 točkami in 10 skoki vpisal dvojnega dvojčka. Pri Brooklynu je bil z 18 koši najboljši Spencer Dimwiddie.

Dallas pa je v obračunu z Utahom v drugem polčasu prikazal ples mačke z mišjo. Gostje so dosegli vsega 22 točk in doživeli najhujši poraz po marcu 1979, ko jih je za 56 točk premagal Milwaukee. Dončić je v statistiko vpisal 13 točk, šest skokov ter po dve podaji in ukradeni žogi. Najbolj razpoložen v domači vrsti je bil Harrison Barnes z 19 točkami.

Tretji letošnji poraz pa je doživel Toronto in zapravil priložnost, da se spet sam povzpne na prvo mesto v ligi. V domači dvorani so morali Kanadčani s 104:106 priznati premoč Detroitu, je zaostajal že za 19 točk. Odločilni koš je z iztekom igralnega časa dosegel Reggie Bullock. Najbolj učinkovit igralec srečanja je bil Detroitov Blake Griffin s 30 točkami in 12 skoki.

V posnetku lahko na 1.12 vidite, kako je Dončić z norim metom prehitel sireno ob koncu prvega polčasa: