[9]
107299

Dovizioso pri Ducatiju le še do konca sezone

15. 8. 2020, 16.58

Italijanski motociklist Andrea Dovizioso bo po koncu letošnje sezone svetovnega prvenstva zapustil ekipo Ducatija, je na Twitterju potrdila italijanska ekipa.

“Danes zjutraj smo se sestali z njegovim agentom tu na dirkališču v Spielbergu in na žalost ugotovili, da nimamo skupnih pogojev za nadaljevanje sodelovanja po izteku te pogodbe,” je zapisal Ducati.

Štiriintridesetletnemu Doviziosu, ki je za Ducati dirkal zadnjih osem sezon, pogodba poteče s koncem te sezone. Italijan je v tem času osvojil osem dirk, v letih 2017, 2018 in 2019 pa je končal na drugem mestu skupnega seštevka SP.

Novico je Ducati oznanil pred četrto dirko letošnje sezone, veliko nagrado Avstrije, ki poteka ta konec tedna na dirkališču v Spielbergu. Lani je v Avstriji slovil ravno Dovizioso, ki trenutno zaseda četrto mesto v seštevku SP, kjer vodi Francoz Fabio Quartararo (Yamaha-SRT).