[3137,2]
193124

Dortmund z novo zmago le še korak od naslova (VIDEO)

21. 5. 2023, 19.43

Borussia Dortmund je v predzadnjem krogu Bundeslige imela priložnosti, da ponovno prevzame vodstvo v nemškem prvenstvu. Bayern je v soboto doma izgubil proti RB Leipzigu. Črno-rumeni so gostovali na Bavarskem pri Augsburgu. BVB je izkoristil spodrsljaj Bayerna in v gosteh slavil s 3:0 ter skočil na prvo mesto in naredil velik korak k prvemu naslovu državnega prvaka po letu 2012.

V prvem polčasu so pritisnili črno-rumeni, a Augsburg se je branil z vsemi močmi. Nato je pred koncem polčasa rdeči karton prejel Felix Uduokhai. Po slabih petnajstih minutah drugega polčasa je napako rezervista Maximiliana Bauerja izkoristil Sebastien Haller in Dortmund povedel v vodstvo. Haller, ki je v letošnji sezoni prebolel raka je zmago potrdil šest minut pred koncem srečanja, ko je zadel drugič na tekmi. Pred koncem je v sodnikovem podaljšku tretji gol Dortmunda dosegel Julian Brandt.

Borussia Dortmund je skočila na prvo mesto in ima po 33. krogih sedemdeset točk, dve več od Bayerna. Bavarce v zadnjem krogu čaka zahtevno gostovanje pri Kölnu, medtem ko bo Borussia doma pričakala Mainz.

1

2

Dončič po prvi polfinalni tekmi: Koga briga moj strelski izkupiček? (VIDEO)...Več