[3137,2]
192351

Dortmund na krilih Hallerja boljši od Gladbacha (VIDEO)

13. 5. 2023, 20.39

Borussia Dortmund je tudi v dvaintridesetem krogu igrala za Bayernom. Bavarci so svoj obračun dobili, ko so s 6:0 premagali Schalke. Črno-rumeni so tako potrebovali tri točke, če so v zadnjih dveh krogih hoteli obdržati možnost za osvojitev naslova. Njihov nasprotnik je bila Borussia Mönchengladbach, ena redkih ekip, ki so letos ujete v vicah in so bolj kot ne že zaključile sezono.

Dortmund je hitro izničil dvome o končnem zmagovalcu. Po dvaintridesetih minutah so vodili že s 4:0. Zadetke so dosegli Donyell Malen, Jude Bellingham in dva Sebastien Haller.

V drugem polčasu sta Gladbach v tekmo vrnila Ramy Bensebaini in Lars Stindl. Piko na i je v četrti minuti sodnikovega podaljška postavil Gio Reyna, ki je zadel za končni rezultat 5:2. Črno-rumeni ostajajo v bitki za naslov. Dva kroga pred koncem za Bayernom zaostajajo za točko.