[3]
93980

Dončić z 31 točkami pozval na glasovanje za tekmo zvezd, zmagal tudi Dragić

3. 1. 2020, 10.03

Luka Dončić je vnovič blestel v košarkarski ligi NBA in pozval h glasovanju za tekmo vseh zvezd, v katerem je v prvem krogu prejel največ glasov navijačev. K domači zmagi Dallasa nad Brooklynom s 123:111 je prispeval 31 točk, 13 skokov in sedem podaj ter bil spet najbolj učinkovit v vrsti ekipe iz Teksasa.

Zmagali sta tudi preostali ekipi s slovenskima košarkarjema. Miami je doma s 84:76 ugnal branilce naslova iz Toronta, Goran Dragić, ki je tekmo začel na klopi, pa je dosegel 13 točk ter statistiki dodal dva skoka, podajo in blokado.

Vlatko Čančar pa se je veselil zmage Denverja na gostovanju pri Indiani s 124:116, a vnovič ni dobil priložnosti za igro. Ob tem velja dodati, da so vse tekme minile tudi s spominom na nedavno umrlega nekdanjega prvega mož lige Davida Sterna, ki velja za reformatorja tekmovanja.

Dončić je dosegel že 12. dvojni dvojček v sezoni, še boljšo statistiko pa je zapravil zaradi osebnih napak, saj je že v tretji četrtini prejel četrto in moral tako paziti na svoje početje na parketu. Kljub temu je bilo to dovolj za novo zmago Dallasa po dveh zaporednih porazih. Ekipa je 20-letnega Ljubljančana tokrat spet posebej potrebovala, saj zaradi poškodb še vedno ne igrata nosilca igre Tim Hardaway in Kristaps Porzingis.

Prav Dončić je bil mož odločitve. Potem, ko je presedel polovico tretje četrtine, se je v velikem slogu vrnil v zadnji, ko je vnovič stopil na parket pri zaostanku 95:96, saj je nato dosegel kar 15 točk in poskrbel, da si je Dallas pri vodstvu s 116:104 priigral odločilno prednost za zmago.

“V zadnji četrtini smo v obrambi igrali veliko bolje kot prej, kar kaže tudi število skokov. Zaprli smo prostor in nato opravili posel po načrtih,” je povedal Dončić. “Očitno je, da je bil v zaključku Dončić glavni faktor. Težko je, ko ga ne moreš zaustaviti,” je bil kratek trener Nets Kenny Atkinsond.

“Že v prejšnji sezoni samo Dončića odpočili za nekaj časa v vsakem od polčasov. To je kar izziv zanj, saj je igralec ritma. Toda če to postaviš v širšo sliko, vemo, da ga potrebujemo svežega v zaključku. V tem delu je bil spektakularen danes, posebej v zadnjih štirih minutah, ko je eksplodiral, metal in izvrstno vodil igri,” je opisal vse skupaj trener Dallasa Rick Carlisle.

Izstopali so še Seth Curry s 25 koši, Maxi Kleber jih je dosegel največ v sezoni – 18 in Boban Marjanović 10, a je temu dodal sedem skokov. V ekipi Brooklyna je sedmerica igralcev dosegla dvomestno število košev, z 19 točkami pa je bil najbolj učinkovit Spencer Dinwiddie.

Dragićev Miami je dosegel šesto zmago v sedmem obračunu. Ljubljančan je vnovič potrdil, da je najpomembnejši igralec ekipe s Floride, ki začenja na klopi, saj je bil skupaj z Tylerjem Herrom drugi strelec svoje ekipe. Le dve več je dosegel Bam Adebayo. Za Toronto je Serge Ibaka dosegel 19 točk in 10 skokov, OG Anunoby pa po 12 košev in skokov.

Izredno tesna tekma je bil odločena dobri dve minuti in pol pred koncem, ko je Derrick Jones Jr. zadel koš za vodstvo Miamija z 82:69 in pokopal upe gostov.

“Ključ je bil v obrambi. Vsi smo čutili, da igramo odločno pod našim obročem, zelo smo pomagali drug drugemu. Večinoma smo bili pravočasno tam, kjer je bilo treba. Lepa ekipna zmaga, sedaj pa gremo po naslednjo,” je povedal Dragić.

Na tekmi v Indianapolisu so v vrstah Čančarjevega Denverja izstopali Michael Porter Jr. s 25 koši, Nikola Jokić je 22 točkam dodal sedem skokov, Jamal Murray pa je ob 22 točkah petkrat uspešno skočil pod obročema.

Ekipe s slovenskimi košarkarji so zaenkrat tudi trdno na mestih, ki vodijo v končnico. Miami je na vzhodu tretji in ima že 11 zmag naskoka pred deveto uvrščenimi Charlotte Hornets. Na zahodu pa je Denver drugi, Dallas pa peti, a imajo Dončič in soigralci pred devetim Portlandom šest zmag prednosti in odigrano tekmo manj.