[3]
72562

Dončić vodil Dallas do zmage v Clevelandu in se vpisal v zgodovino

3. 2. 2019, 09.03

Luka Dončić je z izenačenim rekordom kariere, 35 točk, v severnoameriški košarkarski ligi NBA vodil Dallas Mavericks do zmage v gosteh nad Cleveland Cavaliers. Za slavje s 111:98 je dosegel še 11 skokov in šest podaj. Postal je šesti igralec po letu 2000, ki je več kot 1000 košev v ligi dosegel pred izpolnjenim dvajsetim letom.

“Počutim se izvrstno. V drugem polčasu nisem bil najboljši, toda prišli smo do zmage in le to na koncu šteje,” je dejal Dončić, ki so ga v Clevelandu pozdravili številni slovenski izseljenci s slovenskimi trobojnicami.

Dončić, 20 let bo star 28. februarja, je že v prvi četrtini zadel 18 točk, ko se je že pridružil legendam LeBronu Jamesu, Kevinu Durantu, Carmelu Anthonyju, Devinu Bookerju in Dwightu Howardu, ki so prek tisoč točk dosegli pred dvajsetim rojstnim dnevom.

Slovenska senzacija lige je že ob polčasu prišla do meje 28 točk. Novinec v ligi je imel ob polčasu skoraj toliko točk kot vsi člani prve peterke gostiteljev skupaj (30), Mavericks pa v več kot šestih minutah zadnjega dela prvega polčasa niso zadeli iz igre.

Trener Dallasa Rick Carlisle je imel po nedavnih zamenjavah igralcev, ko je med drugim Kristaps Porzingis prišel iz New Yorka, tokrat na klopi le devet igralcev v tekmovalni opravi, med njimi je bil najbolj razpoložen Dončić, ki je v četrtek izpustil tekmo z Detroitom zaradi poškodovanega levega gležnja.

V zaključku mu je v napadu najbolj pomagal Harrison Barnes, ki je 13 od svojih 17 točk zadel v zadnji četrtini, v kateri je minuto in 29 sekund pred koncem z drugim prostim metom, prvega je zgrešil, Dončič dosegel zadnjo točko svojega moštva (111:96).

Košarkarji Indiane Pacers so s 95:88 v gosteh ugnali ekipo Miami Heat, pri kateri Goran Dragić zaradi poškodbe še vedno ne igra.