[3]
122430

Dončić vodi Dallas do zmage v Oklahomi

30. 3. 2021, 07.17

Slovenski zvezdnik severnoameriške lige NBA Luka Dončić se je po dveh tekmah premora zaradi poškodbe oziroma bolezni bolezni zmagovito vrnil na parket. Tokrat je z Dallas Mavericks gostoval pri Oklahoma City Thunderju in s 25 točkami popeljal Teksašane do zmage s 127:106. Po šestih porazih v nizu je zmagala tudi ekipa Miami Heat Gorana Dragića.

V Oklahoma Cityju je Latvijec Kristaps Porzingis, ki se je v ekipo vrnil po tekmi premora, k zmagi Dallasa dodal 20 točk in devet skokov, Tim Hardaway ml. pa 19 točk.

Zmage se je po šestih zaporednih porazih veselil tudi Miami, ki je premagal New York Knicks z 98:88. Dragić, ki je tokrat tekmo začel v začetni peterki, je v 24 minutah zbral štiri točke, pet skokov in dve podaji. Najbolj se je izkazal Jimmy Butler s 27 točkami.