[3]
122580

Dončić s 36 točkami premagal Boston, do uspeha tudi Dragićev Miami

1. 4. 2021, 08.10

Luka Dončić je na tekmi proti Boston Celtics dosegel 36 točk, od tega sedem trojk, ter osem skokov in popeljal Dallas Mavericks do zmage s 113:108. V Indianapolisu so z 92:87 zmagali tudi košarkarji Miami Heat, za katere je Goran Dragić v začetni peterki proti Indiana Pacers dosegel 12 točk.

Jalen Brunson je proti Bostonu k zmagi dodal 21 točk, vključno z dvema prostima metoma, Kristaps Porzingis pa je za drugo zaporedno zmago Dallasa dodal 19 točk.

Dallas je sicer v tretji četrtini vodil že za 23 točk, nato pa so se Kelti vrnili v igro. Telički so uspešno pripeljali tekmo do konca navkljub šestim (od skupno 16) izgubljenim žogam v zadnjih 12 minutah.

Košarkarji Miamija so v gosteh pri Indiani po zaslugi dobre igre v obrambi ter razpoloženih Duncana Robinsona in Jimmyja Butlerja vpisali gostujočo zmago.