210794

Domžale doma boljše od Polzele

Avtor: Lamin Diallo
4. 12. 2023, 21.07

Košarkarji Kansai Heliosa so v 10. krogu lige Nova KBM premagali Hopse Polzelo z 78:66 (15:15, 33:40, 60:50)

Košarkarji Kansai Heliosa so se po dveh porazih v prvi polovici novembra (Rogaška, GGD Šenčur) vrnili na zmagovalno pot. V domači dvorani so v 10. krogu premagali Hopse Polzelo in se z osmo zmago, tretjo v nizu, utrdili po vrhom lige Nova KBM. Polzeljani so s porazom prekinil serijo treh zmag in ostajajo v spodnji polovici lestvice.

Varovanci trenerja Damjana Novakovića so vprašanje zmagovalca rešili v tretji četrtini, ki so jo po zaostanku ob polčasu dobili s 27:10. Prednost desetih točk so nato brez pretiranega napora zadržali do konca.

Pri Kansai Heliosu je bil najboljši strelec Rok Nemanič s 17 točkami (trojke 5:10), največ skokov je imel Miloš Glišić (8 skokov, 13 točk), največ podaj pa je zbral Nejc Barič (8 podaj, 9 točk). Na drugi strani sta izstopala Cooper Robb z 18 točkami (trojke 4:9), 7 skoki, 7 podajami in 6 izgubljenimi žogami ter Timon Petrovič (16 točk, 8 skokov).

Domžalčani bodo v naslednjem krogu 11. decembra gostovali v Kranju, Hopsi pa doma čaka Krka (10. 12.).

2

Vilfan po visokem porazu Slovenije proti Grčiji: Pričakujem, da bo selektor nepreklicno odstopil (VIDEO)...Več