[2]
128825

Domačini Copo Americo začeli v svojem slogu

14. 6. 2021, 16.32

Gostitelji in branilci naslova na južnoameriškem nogometnem prvenstvu Brazilci so uspešno začeli Copo Americo. Uvodno tekmo v Brasilii so proti zaradi koronskih okužb zdesetkani Venezueli dobili s 3:0. Na drugi tekmi uvodnega dne so Kolumbijci z 1:0 premagali Ekvadorce.

Po pozitivnih koronskih testih približno ducata članov svoje delegacije – vključno z osmimi igralci – je Venezuela v tik pred začetkom prvenstva v Brazilijo pripeljala 15 novih igralcev. Južnoameriška nogometna zveza Conmebol je že pred časom odpravila omejitve glede nogometašev, ki jih je mogoče zamenjati po koronskih okužbah.

Gole za gostitelje so dosegli branilec Marquinhos po udarcu iz kota Neymarja v 23. minuti, Neymar iz enajstmetrovke (64.) in Gabriel Barbosa (89.).

Kolumbija pa se je Ekvadorju maščevala za novembrski visok poraz (1:6) v kvalifikacijah za mundial 2022 in dobila svojo uvodno tekmo tega prvenstva.

Junak tekme je bil Edwin Cardona, ki je v 42. minuti z volejem na Areni Pantanal dosegel izjemen gol; sodniki so ga priznali, potem ko so ga sprva razglasili nedovoljen položaj. Pregled z videosodnikom VAR pa je pokazal, da ni bilo “ofsajda”.

Nekaj tednov pred začetkom turnirja je najprej kot gostiteljica Copo Americo odpovedala Kolumbija in nato še Argentina. Conmebol je nato tekmovanje preselil v Brazilijo, kar je privedlo do številnih kritik po državi, ki je ena najbolj prizadetih glede koronavirusne pandemije.