[38]
65271

Đoković z novim naslovom masters še korak bližje vrhu

14. 10. 2018, 13.24

Srbski teniški igralec Novak Đoković je v nedeljskem finalu turnirja ATP v Šanghaju gladko, s 6:3 in 6:4, premagal Hrvata Borno Ćorića. Z 32. osvojenim naslovom na turnirjih serije masters in četrtemu v Šanghaju v karieri je 31-letni Srb vse bližje ponovni osvojitvi vrha moškega tenisa.

Novak Djoković bo prideloval vino

Đoković je znova dokazal, da je v vrhunski formi, saj je na dvoboju proti na Kitajskem izjemno razpoloženem Ćoriću hitro prišel do vodstva s 4:2 v prvem nizu.

V drugem nizu je takoj odvzel servis nasprotniku, ki pa se kljub temu ni bil pripravljen predati. Do zaključka niza je tako mladi Hrvat držal svoj servis, v zadnji igri iskal svojo priložnost, Đokoviću ubranil tudi tri žogice za zmago, a nato po uri in 36 minut vendarle klonil.

Z zmago bo Đoković, ki je edini igralec v zgodovini z osvojenimi naslovi na vseh devetih turnirjih serije masters, prehitel Švicarja Rogerja Federerja na drugem mestu lestvice ATP. Pred njim tako ostaja samo Rafael Nadal.

Enaindvajsetletni Ćorić bo po uvrstitvi v finale prvič med najboljših 15 na svetu.