[2085]
113135

Đoković v polfinalu

20. 11. 2020, 17.54

Tekmec Avstrijca Dominica Thiema v polfinalu sklepnega turnirja ATP v Londonu bo Srb Novak Đoković. Ta je v današnji odločilni tekmi premagal Nemca Alexandra Zvereva s 6:3 in 7:6 (4) ter osvojil drugo mesto v skupini Tokio 1970 ter s tem priložnost, da še šestič zmaga na sklepnem turnirju sezone.

Đoković nikakor ne pričakuje lahkega polfinala, saj je Thiem, ki ga je letos ugnal v finalu odprtega prvenstva Avstralije, v zelo dobri formi. V Londonu je Avstrijec med drugim premagal tudi Španca Rafaela Nadala.

Srb pa je v svoji skupini moral priznati premoč Rusu Danilu Medvedjevu, ki je že osvojil prvo mesto v skupini, zato večerni dvoboj z Argentincem Diegom Schwartzmanom ne bo odločal o ničemer več. Pozornost bo Rus zato verjetno že usmeril v polfinale z Nadalom.

Prvi igralec sveta Đoković je Zvereva v prvem nizu nadigral. V uvodu je dobil 12 od prvih 14 točk, Zverev pa mu je z dvojni napako podaril servis. Đoković je hitro povedel s 3:0 in prednost obdržal do konca.

Bolj napet je bil drugi niz. Zverev je bil bolj napadalen, pri odločilnih točkah pa je bil Srb dovolj zbran, da ni dovolil odvzema servisa in v podaljšani igri se je po uri in 38 minutah igre veselil prvi igralec svetovne lestvice.