[38]
94505

Đoković s Srbijo v polfinale pokala ATP

10. 1. 2020, 11.23

Srbija se je uvrstila v polfinale novoustanovljenega teniškega tekmovanja pokal ATP v Avstraliji, potem ko je s 3:0 premagala Kanado. Odločilno, drugo točko je Srbom priigral Novak Đoković, ki je po dveh urah in 41 minutah igre le strl odpor Denisa Shapovalova s 4:6, 6:1, 7:6 (4). Srbija se bo v nadaljevanju tekmovanja pomerila z Rusijo.

Prvo točko je Srbiji priigral Dušan Lajović, ki je s 6:4 in 6:2 premagal kanadskega najstnika Felixa Auger-Aliassima, nato pa je zmagovalec 16 turnirjev za veliki slam prinesel odločilno točko. V igri parov sta zmagala tudi Viktor Troicki in Nikola Čačić.

“Bila je neverjetna tekma. Ena najtežjih, kar sem jih odigral proti Denisu. Zelo, zelo izenačena. Res je igral fantastično, zelo agresivno, serviral je odlično. Borila sva se do zadnjega udarca,” je po dvoboju tekmeca pohvalil Đoković.

Srbija se bo v polfinalu pomerila z Rusijo, ki je v četrtek izločila Argentino in prav tako še ni izgubila na tem tekmovanju.

Zadnji četrtfinale ta čas igrata Španija in Belgija; Španci vodijo z 1:0, potem ko je Roberto Bautista-Agut s 6:1 in 6:4 premagal Kimmerja Coppejansa. Zmagovalec tega dvoboja se bo za finale pomeril z gostiteljico Avstralijo.