[2085]
128584

Đoković po preobratu v finalu OP Francije boljši od Cicipasa

13. 6. 2021, 19.31

Prvi teniški igralec na svetu, Srb Novak Đoković, je zmagovalec drugega letošnjega velikega turnirja, odprtega prvenstva Francije v Parizu. V finalu je po štirih urah in dvanajstih minutah igre premagal Grka Stefanosa Cicipasa s 6:7, 2:6, 6:3, 6:2 in 6:4.

Štiriintridesetletni Đoković je osvojil devetnajsti grand slam v karieri in se rekorderjema, Rogerju Federerju in Rafaelu Nadalu, približal le na en naslov, hkrati pa je postal prvi igralec v moderni dobi tenisa oziroma po letu 1968, ki je vsaj dvakrat osvojil vse štiri največje turnirje.

Đoković, ki je v polfinalu izločil branilca naslova in trinajstkratnega zmagovalca Rolanda Garrosa Rafaela Nadala, je na dobri poti, da letos osvoji takoimenovani koledarski grand slam. Februarja je namreč zmagal na odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu. Naslednji grand slam je Wimbledon od 28. junija do 11. julija, odprto prvenstvo ZDA pa se bo začelo konec avgusta.

Đoković je drugič zmagal v Parizu, ob tem pa ima še devet naslovov v Melbournu, pet v Wimbledonu in ter tri v New Yorku.

Dvaindvajsetletni Stefanos Cicipas je prvič v karieri nastopil v finalu grand slama. S tem je postal najmlajši finalist na turnirjih velike četverice po Andyju Murrayju v Avstraliji 2010 oziroma v Parizu po Rafaelu Nadalu 2008.

Cicipas bo na novi razpredelnici ATP napredoval na četrto mesto in tako zabeležil najvišjo uvrstitev v karieri.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več