[3583]
184526

Dobovec še šestič do pokalnega naslova (VIDEO)

18. 2. 2023, 22.02

Ekipa Dobovca je zmagovalec futsalskega pokala Terme Olimia. V finalu v Podčetrtku so Dobovčani z 9:1 (5:1) premagali Dobrepolje. Za Dobovec je to šesti pokalni naslov in hkrati šesti zaporedni.

Obe ekipi sta motivirano vstopili v finale. Tudi zavoljo petkovih zmag v polfinalu. Dobrepolje je s srčno, odločno, na trenutke tudi domiselno igro z rezultatom 4:2 porazilo FC Bronx, Dobovec pa je bil po 6-metrovkah boljši od Silika (11:10).

Dobovec je v finale vstopil kot favorit, tako se je tudi postavil in odigral. Varovanci trenerja Kujtima Morine so povedli v 4. minuti. Akcijo za vodstvo je začel Vedran Matošević, ki je podal do Čujca, Matošević je stekel proti golu, Čujec pa ga je našel z globinsko žogo, hrvaški reprezentant je zadel za 0:1. V 7. minuti je Patrik Pasariček povišal na 0:2, v naslednji minuti pa Echavarria na 0:3. Po minuti odmora so se prebudili tudi igralci Dobrepolja, ki so odigrali nekaj čvrsteje in odločneje. Tako je Anej Kmetič v 12. minuti izkoristil nesporazum med golmanom Markom Pečkom in Matoševićem in zadel za 1:3. Po dveh minutah igre je 4. gol Dobovca zabil Niko Cesarec, končni rezultat polčasa pa je postavil Kristjan Čujec.

Le 12 sekund je Dobovec potreboval, da je v 21. minuti nadaljevanja zadel za 1:6, svoj drugi današnji gol je prispeval Kristjan Čujec, v 26. minuti je bilo 1:7, vnovič pa je zadel sidraš Patrik Pasariček, z atraktivnim golom pa je na 1:8 povišal Klemen Duščak, ki je na koncu v 35. minuti podal Timoteju Debeljaku, ki je postavil končni rezultat – 1:9.

Že pred tem so finale odigrala tudi dekleta. Obračun Košane in Extrema je z 2:0 (1:0) dobila prva.

Vir: STA in Futsal.si