[3583]
192852

Dobovec le še korak od naslova: Blizu smo, a delo še zdaleč ni dokončano

19. 5. 2023, 10.31

Dobovec je po 6-metrovkah slavil četrtkovo zmago na Vrhniki (5:6) proti Siliku in povedel v finalu 1. SFL z rezultatom 2:0 v zmagah. Tretja, morda tudi odločilna tekma bo v petek, 26. maja v Rogaški Slatini. V neposrednem prenosu jo bomo pospremili na naši televiziji.

Dvoboj dveh najboljših ekip rednega dela je postregla z dobrim futsalom, številni gledalci, ki so napolnili dvorano na Vrhniki pa so lahko uživali.

Prvi polčas je bil dinamičen, priložnosti pa na obeh straneh. V 7. minuti je Felipe Echavarria Echeverry na drugi vratnici iskal Antonia Lucasa Santosa Souzo, a je bil drugi člen južnoameriške naveze Dobovca rahlo prekratek. Echavarria je meril spet v 7. minuti, za tem je na drugi strani z dvema streloma vrnil Nikola Jandrić. Za tem se mu je pridružil Max Vesel, na drugi strani pa so z enako mero vrnili Klemen Duščak (Nejc Berzelak je njegov strel v 11. minuti odbil v kot). Berzelak je v 11. minuti obranil poizkus Kristjana Čujca, v 15. minuti še poizkus Matoševića. V 16. minuti je Jure Suban stresel vratnico vrat, ki jih je čuval Marko Peček, do konca polčasa pa je dvakrat od daleč udaril še Žan Janež.

Tudi v 2. polčasu ni manjkalo nevarnosti za oba vratarja. Berzelak je bil v 24. minuti uspešnejši od Čujca, v 26. minuti je dobro ustrelil Janež, v 27. minuti pa je obetavno akcijo Žige Franka in Toda Ciuhe presekal pozorni Marko Peček.

V 29. minuti pa so gostje povedli. Pasarička sta v kotu zgoraj pokrila dva, sidraš Dobovca je žogo uspel spraviti do Matoševića, ki je naredil korak ali dva in dobro pomeril v daljši kot gola Dobovca za vodstvo 0:1. Gostitelji so vztrajali do konca – nagrajeni so bili v 36. minuti – po podaji Jandrića je na 1:1 izenačil Max Vesel. Dobrih 10 sekund pred koncem rednega dela je Uroš Đurić po prodoru z leve zadel vratnico.

O zmagi so odločale 6-metrovke. Peček je v prvi seriji obranil strel Đuriću, za zmago pa je zabil Niko Cesarec.

“Ko takole izgubiš, ni lahko. Igrali smo dobro, trudili smo se, dali smo vse od sebe. A na koncu nisi nagrajen. Dobovec je bil boljši po 6-metrovkah, odločile so izkušnje. Tako kot v polfinalu pokala v Podčetrtku. Fantom nimam pa kaj očitati, odigrali so dobro. Če Dobovec omejiš na en gol v rednem delu, potem pomeni, da si igral dobro. Po porazu je težko biti zadovoljen. Bil je pravi futsal praznik, veliko ljudi se je zbralo. Verjamem, da gredo domov zadovoljni. Kljub temu da smo izgubili. Vedno pravim: lahko izgubimo, a srce smo pustili na terenu. To smo danes naredili. Če se vrnemo v tej seriji na Vrhniko, bo gledalcev še več,“ je po tekmi povedal domači trener Mile Simeunovič.

“Na Vrhniko smo prišli po zmago. To šteje. Moji igralci so spet potrdili svoje kvalitete in svoj karakter, ko je bilo to najbolj treba. Cel teden smo imeli težave, igralci vedo, o čem govorim. Kakšna bo ta 2. tekma finala, je bilo jasno že v petek zvečer. Celo tekmo, njen scenarij, sem imel narisan. Zmaga je pomembna, naj fantje uživajo, ker so naredili veliko stvar: vodimo 2:0. A bom opozoril: nič še nismo naredili!“ je bil uspeha vesel gostujoči trener Kujtim Morina.

Tretja tekma finalne serije bo 26. maja, neposredni prenos na naši televiziji.

Vir: D.P/NZS