16686

Do zmage po 217 minutah igre

Avtor: Rok Grilec
13. 3. 2017, 11.22

Domnevno najdaljša hokejska tekma se je v noči na ponedeljek igrala v norveškem Hamarju, ki se je začela v nedeljo ob 18. uri, končala pa v ponedeljek ob 2:33, po 217 minutah in 13 sekundah igre. Šele v osmem podaljšku je domači Storhamar Dragons z 2:1 v peti tekmi četrtfinala končnice premagal Sparto Warriors.

Zmagoviti gol je dosegel Joakim Jensen, Stormar Dragons pa v zmagah vodi s 3:2. Za napredovanje v polfinale končnice potrebujejo le še zmago, šesta tekma bo na sporedu v torek.

Do zdaj je za najdaljšo hokejsko tekmo veljala iz leta 1936, ko je v finalu severnoameriške lige NHL Detroit Wings v šestem podaljšku po 176 minutah in 30 sekundah premagal Montreal Maroons.

1

2

Ante Šimundža: Nas ne zanimajo njihove, njih pa ne naše zadeve (VIDEO)...Več

3

Martin Milec pred derbijem z Olimpijo: Ranjen lev je vedno najbolj nevaren (VIDEO)...Več

1

Pihler pred večnim derbijem: Želimo nadaljevati pozitivno rezultatsko serijo...Več