119253

Djurić že pred koncem sezone zapustil ACH Volley

16. 2. 2021, 21.41

Slovenski odbojkarski prvoligaš ACH Volley je prekinil sodelovanje z Mitarjem Đurićem, so sporočili iz kluba.

“Klub in igralec sta se glede na pogodbeno možnost, da se po koncu tekmovanja lige prvakov razideta, sporazumno odločila prekiniti sodelovanje. Veseli nas, da je dvakratni svetovni klubski zmagovalec nosil dres slovenskih prvakov in svoje znanje ter izkušnje prenesel na mlajše igralce. Klub mu želi vse dobro na njegovi nadaljnji poti,” so pri ACH Volleyju zapisali v sporočilu za javnost.

Kar 211 centimetrov visoki Đurić, v Sarajevu rojeni grški reprezentant, je vrste ACH Volleyja okrepil junija lani. Pred tem je igral za italijanski Trentino, kjer je bil soigralec slovenskega reprezentanta Klemna Čebulja.

V karieri je osvojil številne klubske lovorike, med drugim je bil leta 2011 in 2013 s Trentinom svetovni klubski prvak. Osvojil je tudi dva naslova italijanskega prvaka ter lovorike v grški in turški odbojki.

Varovanci Matije Pleška pa v tej sezoni lige prvakov na igrišču niso osvojili niti točke, na lestvici jih imajo sicer šest, a to zaradi dejstva, da je poljska ekipa Jastrzebski Wegiel odpovedala nastop na obeh turnirjih in vse točke izgubila za zeleno mizo.