[1176]
171295

Konec enajstletne suše: Pokal narodov pripadel Američanom!

25. 9. 2022, 23.24

V Michiganu se veselijo domačini. Petič v zgodovini se je pokal narodov v motokrosu odvil v Združenih državah Amerike, Američani pa so ga osvojili že 23-ič.

75. izvedba prestižnega dogodka se je po štirih letih premora vrnila na dirkališče Red BUD v Michiganu. Američani so bili po enajstih letih suše odločeni, da bo Chamberlainov pokal ostal na domačem prizorišču in to jim je tudi uspelo.

Zanje so nastopili prvak v razredu AMA 450 Eli Tomac, drugouvrščeni v omenjeni kategoriji Chase Sexton in najboljši dirkač razreda 250cc Justin Cooper. Trojica je osvojila zmago pred našimi zahodnimi sosedi Italijani, sicer tudi aktualnimi prvaki, in Avstralci.

To je bila prva zmaga Američanov po osvojitvi Chamberlainove trofeje v Franciji leta 2011.