[3]
122511

NBA: Denver brez Čančarja ugnal Philadelphio

31. 3. 2021, 08.52

Košarkarji Denver Nuggets, katerih član je tudi Slovenec Vlatko Čančar, so v severnoameriški ligi NBA dobili prestižen dvoboj s Philadephio. Proti vodilni ekipi vzhodne konference so zlata zrna zmagala s 104:95 in z 28. zmago v sezoni ubranila mesto v končnici NBA. Jamal Murray je k zmagi prispeval 30 točk, medtem ko Čančar tokrat ni igral.

Michael Porter mlajši je k zmagi; temelje do slavja so domači košarkarji tlakovali že v uvodnih minutah, ko so si priigrali 25 točk naskoka, dodal 27 točk, Nikola Jokić pa 21 in deset skokov.

Zlata zrna so prvič po koronski pandemiji sredi marca lani nastopala pred domačimi navijači. “Prav navijači so bili danes odločilni in zaradi njih smo igrali še bolj odločno. Lepo je bilo, da smo jih spet imeli v dvorani,” je dejal prvi strelec tekme Murray.

Pri Philadelphii, ki po porazu le še za malenkost brani prednost na vzhodu pred Brooklyn Nets, je največ točk, 13, zbral rezervist Tyrese Maxey, ki je vse točke dosegel v zadnji četrtini.

Naslednja tekma Denver čaka v četrtek, ko bo gostoval pri Los Angeles Clippers, za tem pa bo v domači dvorani gostil naslednjih pet obračunov.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več