[8]
73514

Demšar v Istanbulu do norme za EP, Rudolf jo je zgrešil za 42 stotink

17. 2. 2019, 12.17

Filip Jakob Demšar je bil na balkanskem dvoranskem prvenstvu v atletiki v Istanbulu drugi na 60 m ovire (7,88) in je dosegel normo (7,88) za dvoransko evropsko prvenstvo, ki bo v začetku marca v Glasgowu.

Žan Rudolf je bil četrti na 800 m (1:49,62), a je za 42 stotink zgrešil normo (1:49,20) za dvoransko EP. Na tej razdalji je med atletinjami zmagala Jerneja Smonkar na 800 m (2:07,89) in za slabe tri sekunde zgrešila normo za EP.

V troskoku je bila Petra Koren četrta (13,24 m), Saša Babšek pa sedma (12,68 m). V skoku v višino je Lia Apostolovski osvojila šesto mesto (1,80 m), Monika Podlogar pa 10. (1,75 m).

Joni Tomičič Prezelj je zasedla 9. mesto na 60 m ovire (8,51), Lovro Mesec Košir je bil 10. na 400 m (48,92), Tilen Šimenko Lalič pa 15., zadnji na 800 m (1:56,67).