130703

De Ligt: Zaradi moje neumnosti smo izgubili

Avtor: Šport TV
28. 6. 2021, 12.18

Nizozemska izbrana vrsta na prvi nedeljski osmini finala evropskega prvenstva ni uspela upravičiti vloge favorita in z 2:0 klonila proti Češki. Osmoljenec dvoboja pa je bil predvsem nizozemski centralni branilec Matthijs de Ligt, ki je bil v 55. minuti srečanja pri rezultatu 0:0 izključen zaradi namernega igranja z roko, s katerim je nasprotniku preprečil 'stoodstotno' priložnost za zadetek.

‘Tulipani’ so bili večino tekme več pri žogi in so imeli tudi lepše priložnosti, vendar pa se je po de Ligtovi izključitvi tok igre popolnoma obrnil. Čehi so znali izkoristiti prednost igralca več in svojo premoč prvič kronali v 68. minuti, ko je z glavo zadel Tomaš Holeš. 12 minut kasneje je mrežo našel tudi prvi zvezdnik češke izbrane vrste in drugi najboljši strelec letošnjega EURA Patrick Schick ter dokončno zapečatil nizozemsko usodo.

Nizozemci so tako zaključili svojo evropsko pot, krivdo za to pa v celoti prevzema de Ligt. “Zaradi moje neumnosti smo izgubili tekmo. Seveda se počutim grozno. Ne bi smel pustiti, da se žoga odbije od tal,” je po tekmi dejal igralec italijanskega Juventusa.

“Situacijo sem imel pod nadzorom, nato pa mi je spodrsnilo, zaradi česar sem moral igrati z roko. Ta trenutek je spremenil potek srečanja in zato se počutim odgovornega za poraz,” je še dodal 21-letni branilec.

‘Oranje’ tako prvenstvo zapuščajo s sklonjenimi glavami, Češka pa se bo v četrtfinalu pomerila z Dansko, in sicer 3. julija na olimpijskem stadionu v Bakuju.