single
[2]
232944

De Gea po več kot letu iskanja našel nov klub

Avtor: Urban Kolman
10. 8. 2024, 18.50

Italijanski nogometni prvoligaš Fiorentina je španskemu vratarju Davidu de Gei omogočil vrnitev v nogomet. Triintridesetletni španski čuvaj mreže je bil eno leto brez igranja, potem ko je ostal brez službe pri Manchester Unitedu. Po novem pa bo igral v Firencah, kjer je po poročanju Football Italie podpisal enoletno pogodbo.

Po tej pogodbi bo prejel milijon evrov za sezono, v primeru podaljšanja pa se mu bo v drugem letu plača podvojila. Za de Geo sta se zanimala še dva italijanska prvoligaša Genoa in Monza.

Španec je sicer nekdaj branil za Atletico Madrid, ima pa 45 nastopov za špansko reprezentanco. V elitni angleški ligi je zbral 415 nastopov, v španski ligi 57, v ligi prvakov pa 55. Z Atleticom je osvojil evropsko ligo in evropski superpokal, z Unitedom pa evropsko ligo, domači naslov, pokalni naslov, ligaški pokal in angleški superpokal.

Fiorentina pa je opravila še eno kadrovsko potezo, francoskemu Lensu je za milijon evrov posodila napadalca M’Balo Nzolo, slednji ga lahko odkupi za devet milijonov evrov.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: ”Pred letom, dvema smo iz takšnih situacij matirali nasprotnike”...Več

2

Strateg zmajev Mitrović po romunskem skalpu: “Po tem, ko smo ujeli ritem, smo nadzorovali srečanje” (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: “Koper ima Iličića, Olimpija pa igralca takšnega kova nima”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Riera odgovarja na namigovanja o njegovem odhodu: ”Če se klubi zanimajo za nas, pomeni, da delamo dobro” (VIDEO)...Več

2

Od rešitelja do nebodigatreba: kako hitro nogomet pozabi...Več

3

VIDEO: Bavarci prekinili niz Bayerja in dosegli že 15. zaporedno zmago...Več