122927

De Bruyne podaljšal s Cityjem do 2025

7. 4. 2021, 12.27

Belgijski nogometni reprezentant Kevin de Bruyne je podaljšal sodelovanje z Manchester Cityjem do leta 2025, je danes na klubski spletni strani zapisala trenutno vodilna ekipa v angleški premier league.

De Bruyne je član meščanov od leta 2015. Pred tem je igral za nemška Wolfsburg in Werder iz Bremna, za slednjega kot posojen igralec Chelseja, poklicno nogometno pot je pričel v Genku.

Devetindvajsetletni de Bruyne je z Manchester Cityjem doslej dvakrat osvojil angleško prvenstvo, enkrat pokal FA, štirikrat pa ligaški pokal.

Lani je bil izbran za najboljšega nogometaša v premier league, v tej sezoni pa je prva violina moštva, ki ima v premier league 14 točk prednosti pred drugouvrščenim Manchester Unitedom ter se je uvrstil v polfinale pokala FA in finale ligaškega pokala.

Manchester City je na torkovi prvi četrtfinalni tekmi evropske lige prvakov premagal Borussio iz Dortmunda z 2:1, povratna tekma bo 14. aprila v Nemčiji.

Belgijec je za Manchester City v tej sezoni dosegel sedem golov in 16 podaj, nekateri angleški mediji pa so zapisali, da bo njegova tedenska plača znašala 350.000 funtov oziroma 407.000 evrov.