[5]
148861

Danska po podaljšku do bronaste kolajne

30. 1. 2022, 20.34

Danska moška rokometna reprezentanca je po današnji zmagi po 10-minutnem podaljšku nad Francijo s 35:32 (29:29, 13:14) osvojila bronasto kolajno na evropskem prvenstvu na Madžarskem in Slovaškem. Finalna tekma med Švedsko in Španijo se bo v Budimpešti pričela ob 18. uri.

Danska je v tekmi za končno tretje mesto ukanila Francijo in osvojila sedmo kolajno na turnirjih stare celine. Na Norveškem 2008 in v Srbiji 2012 je bila prva, na Danskem 2014 druga, na Švedskem 2002, v Sloveniji 2004 in Švici 2006 pa je – tako kot letos – osvojila tretje mesto.

Galski petelini so sijajno odprli mali finale in po trinajstih minutah igre povedli z 9:5. Nato so do sape prišli tudi Danci, ki so nastopili brez prvega zvezdnika Mikkela Hansna. V 22. minuti so povsem zadihali za ovratnik Francozom (11:12), šest minut kasneje pa so jih ujeli (13:13).

Rokometaši iz Hamletove dežele so po treh zaporednih golih Magnusa Jensna v 40. minuti povedli z 21:18, Francozi pa so potrebovali le tri minute, da so poravnali izid (22:22).

V razburljivi in izenačeni končnici rednega dela je sprva kazalo na zmago Dancev, ki so prek Lasseja Svana povedli z 29:28, izenačujoči gol pa je 30 sekund pred koncem zabil Dika Mem.

V podaljških so odločali detajli, malenkostno bolj zbrani pa so bili dvakratni svetovni prvaki z Danske in Nemčije 2019 ter Egipta 2021 ter olimpijski prvaki iz Ria de Janeira 2016. Z dvema goloma Rasmusa Laugeja Schmidta in Jacoba Holma so si takoj priigrali tri gole prednosti (32:29), lepo prednost pa zadržali vse do konca 10-minutnega podaljška.

V danski reprezentanci sta bila najbolj učinkovita Jacob Holm z 10 in Niclas Kirkelokke s petimi goli, v francoski pa Kentin Mahe z osmimi in Hugo Descat s sedmimi zadetki.