single
[2]
33297

Danes bo mogoče že znan nogometni državni prvak

Avtor: Rok Grilec
14. 5. 2016, 11.26

Danes ob 16.55 bodo na sporedu tekme predzadnjega, 35. kroga Prve lige Telekom Slovenije. Najpomembnejša obračuna bosta Rudar - Olimpija in Krka - Maribor, saj lahko razplet teh dveh tekem že odloči državnega prvaka.

Danes bo mogoče že znan nogometni državni prvak

Ljubljančani imajo v Velenju prvo od dveh zaključnih žogic za potrditev naslova državnega prvaka. Prav Rudar je bil v sredo tisti, ki je z zmago v Mariboru zmajem omogočil, da so s slavjem v Celju znova pobegnili štajerskemu tekmecu za tri točke. To pomeni, da če danes zmagata (ali izgubita ali igrata neodločeno) tako Maribor kot Olimpija, bodo Ljubljančani, prvič po sezoni 1994/95, prvaki, saj imajo boljši izkupiček z medsebojnih tekem.

Napeto pa bo tudi v boju za obstanek. Koprčani na devetem in Krka na desetem mestu imajo po 34 točk. Koper ima prednost z medsebojnih tekem s Krko, ob tem pa danes na papirju lažjega tekmeca. Koper bo gostoval v Novi Gorici, Krka pa bo igrala proti branilcem naslova in 13-kratnim prvakom.

Ob tem bosta na sporedu še tekmi Domžale – Celje in Zavrč – Krško.

 

Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Galebi za las preleteli volkove (VIDEO)...Več

2

Žogo pospravil v malo mrežico in svoji ekipi priigral zmago (VIDEO)...Več

3

Nekdanji klub Jake Bijola uspešno opravil generalko pred začetkom sezone (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Žan Karničnik: Najlepše je igrati tekme (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Trener Simao tarča besnih Dragonsov, fizični obračun ni bil daleč!...Več

3

Celje s petardo v Stožicah zamajalo trenerski stolček zmajev (VIDEO)...Več