29074

Dallas z zmago v Salt Lake Cityju v končnico

Avtor: Rok Grilec
12. 4. 2016, 10.25

Košarkarji Dallas Mavericks so na gostovanju v Salt Lake Cityju s 101:92 premagali domači Utah Jazz in si priigrali mesto v končnici severnoameriške lige NBA. Do pomembne zmage so na Vzhodu prišli tudi košarkarji Houston Rockets, ki so bili v Minneapolisu s 129:105 boljši od Minnesote Timberwolves.

Za zmago Dallasa v Salt Lake Cityju je imel veliko zaslug nemški zvezdnik Dirk Nowitzki, ki je imel ob 22 točkah tudi 11 skokov. Točko več je v ekipi Dallasa dosegel Deron Williams, nekdanji igralec Utah Jazz, z 20 točkami je tekmo končal Wesley Matthews. Pri domačih, ki so si s porazom otežili delo v boju za končnico na Zahodu, je bil s 26 točkami najboljši Gordon Hayward. Za Dallas je bila to že sedma zmaga v zadnjih osmih tekmah, z njo pa so se dokončno uvrstili v končnico.

“Za nami sta neverjetna dva tedna,” je po zmagi dejal trener Rick Carlisle.

Utah je zdaj v izredno težkem položaju, saj je njegov poraz na najboljši možni način z zmago v Minneapolisu izkoristil Houston Rockets, ki je na krilih Jamesa Hardna, tekmo je končal pri 34 točkah, visoko premagal domačo Minnesoto Timberwolves.

“Od začetka tekme smo vršili pritisk na domačo ekipo, prvo četrtino smo odigrali odlično, nato pa nismo popuščali do konca. Zdaj je vse v naših rokah,” je zmago svoje ekipe komentiral Harden. Houston se je z zmago izenačil z Utah Jazz, oba sta v letošnji sezoni zmagala na 40 tekmah. V zadnjem krogu bo v noči na četrtek Utah gostoval v Los Angelesu pri Lakers, medtem ko bo Houston gostil Sacramento. Če zmagata obe ekipi, bo v končnici proti Golden State Warriors igral Houston.

Cleveland Cavaliers je z zmago proti Atlanti Hawks samo potrdil, da je najboljša ekipa na Vzhodu, dvojec LeBron James in Kyrie Irving je skupaj dosegel 69 točk (James 34, Irving 35). Na domačem igrišču sta do zmage prišla tudi Orlando Magic, ki je s 107:94 ugnal Milwaukee Bucks, in ekipo Oklahoma City Thunder, ki je bila s 112:79 boljša od Los Angeles Lakers. Kobe Bryant je igral le 19 minut, dosegel je 13 točk, v domači ekipi pa je blestel Kevin Durant, ki je v le 27 minutah, kolikor je igral, dosegel 34 točk. Minuto več je igral Russell Westbrook, ki je vpisal trojni dvojček s 13 točkami ter s po desetimi skoki in podajami.

V Bostonu sta se pomerili ekipi, ki sta že uvrščeni v končnico, s 114:100 pa se je zmage veselil Charlotte Hornets. Chicago Bulls je v New Orleansu s 121:116 premagal domače pelikane, obe ekipi pa bosta do konca letošnje sezone odigrali le še po eno tekmo, saj se nista uvrstili v končnico. Tako kot tudi ne Phoenix Suns in Sacramento Kings, s 105:101 so zmagali kralji.

Brez končnice sta ostali tudi ekipi Washington Wizards in Brooklyn Nets, v New Yorku pa so se zmage s 120:11 veselili gostje iz glavnega mesta ZDA.