[3]
123054

Dallas in Miami z zmago

9. 4. 2021, 09.03

Košarkarji Dallasa in Miamija so bili ponoči uspešni v severnoameriški ligi NBA. Dallas je s 116:101 premagal Milwaukee, Miami pa branilce naslova Los Angeles Lakers s 110:104.

Za Dallas je Luka Dončić v 37 minutah dosegel 27 točk (met 11-20) ter po devet skokov in podaj, Kristaps Porzingis pa je 26 točkam dodal 17 skokov. Pri Milwaukeeju je Donte DiVincenzo zbral 22 točk, Bobby Portis pa je 20 točkam dodal 14 skokov.

Moštvo iz Teksasa si je zmago priborilo v zadnji četrtini, v kateri je bilo s 36:17 boljše od gostov. V tem delu se je predvsem izkazala obramba Dallasa, ki je učinkovito ustavljala napad Milwaukeeja. Ta je dosegel le pet košev od 25 poskusov.

Po zaostanku v prvih treh četrtinah je Dallas do vodstva prišel po osmih zaporednih točkah Porzingisa. Ta je kmalu zatem dodal še uspešen met za tri točke, z dvema košema Josha Richardsona pa je Dallas povišal vodstvo na deset točk (107:97) tri minute pred koncem srečanja.

Za Dallas zmaga proti enemu najboljših moštev v ligi po slabi predstavi proti Houston Rockets dan prej predstavlja pomemben dosežek za dvig samozavesti. “Kot ekipa smo zelo ponosni na nocojšnjo predstavo. Izvrstno smo se odzvali na razočaranje v sredo zvečer,” je po poročanju spletne strani kluba dejal trener Rick Carlisle.

To je osma zmaga Dallasa na zadnjih 11 tekmah. Ekipa pa je z izkupičkom 29:22 v letošnjem rednem delu sezone na sedmem mestu zahodne konference.

Goran Dragić pa je k zmagi Miamija v 26 minutah prispeval 10 točk, pet skokov in tri podaje, najboljši strelec pa je bil Jimmy Butler z 28 točkami. Toliko jih je za sicer precej oslabljene jezernike dosegel Kentavious Caldwell-Pope.

Prvaki so bili znova brez zvezdnika ekipe LeBrona Jamesa in Anthonyja Davisa, ki še naprej celita poškodbe. Tokrat je zaradi poškodbe manjkal tudi Kyle Kuzma, dodatno pa še Marc Gasol in Talen Horton-Tucker. Svoje možnosti za zmago proti Miamiju pa so še dodatno zmanjšali s številnimi napakami v napadu.

Jezerniki so izgubili kar 22 žog, kar pa je Miami izkoristil. Poleg Butlerja je učinkovit bil tudi Victor Oladipo. Veteran, ki je pred kratkim prestopil v Miami, je dosegel 18 točk, a je moral v zadnji četrtini zapustiti tekmo zaradi poškodbe kolena.

“Z veseljem beležimo zmage v tej ligi, kadar jih lahko. Ni lahko priti do njih. Danes bi lahko bili boljši, ampak z veseljem zapišemo, da smo zmagali,” je po tekmi dejal Butler.

Tako Miami kot tudi Dallas bosta naslednjič igrala v noči z nedelje na ponedeljek. Dallas bo gostil San Antonio Spurs, Miami pa bo gostoval pri Portlandu.

Na drugih tekmah večera je Toronto izgubil proti Chicagu s 113:122, Oklahoma City je klonila pred Clevelandom s 102:129, Utah je s 122:103 premagal Portland, Los Angeles Clippers so bili s 113:103 boljši od Phoenixa, Sacramento pa je izgubil proti Detroitu s 101:113.