[3]
123747

Dallas in Miami poražena, Denver do zmage

17. 4. 2021, 09.07

V košarkarski ligi NBA so bili ponoči aktivni vsi trije slovenski igralci. Dallas Luke Dončića je izgubil proti New York Knicks s 109:117, Denver Vlatka Čančarja je premagal Houston s 128:99, Miami Gorana Dragića pa je moral priznati premoč Minnesoti s 111:119.

Košarkarji Dallasa so v izgubili proti New Yorku s 109:117. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je za Dallas tokrat dosegel 22 točk, imel pa je kar 19 podaj.

Ob Dončiću, ki je dodal še osem skokov, je pri Dallasu Kristaps Porzingis dosegel 23 točk. Na drugi strani pa je izstopal Julius Randle, saj je dvoboj končal pri 44 točkah. To je bila ena doslej najboljših predstav za Newyorčane, s katero je svoji ekipi pomagal tudi do pete zaporedne zmage, tako dolgega niza Knicks niso imeli že sedem let.

Randle je lepemu točkovnemu izkupičku dodal še deset skokov in sedem podaj. “Bil sem povsem osredotočen. Vedno rad igram doma pred prijatelji in družino. Take trenutke še posebej cenim,” je po tekmi o igranju v rojstnem mestu dejal Randle.

Na drugi strani je bil Dončić tokrat strelsko nekoliko zadržan (trojke je metal le 2-9), toda z 19 podajami je izenačil rekord kariere v tej prvini. Le malo mu je zmanjkalo do trojnega dvojčka, saj je imel tudi osem skokov. Pa tudi učinek Porzingisa, 23 točkam je dodal še 12 podaj, je bil na koncu premalo za nov uspeh Dallasa.

“Danes mu je res vse steklo. Začel je zelo hitro zadevati in ko mu met steče, ga je težko ustaviti,” je tekmeca pohvalil tudi trener Dallasa Rick Carlisle. V njegovi ekipi je Tim Hardaway dosegel 16 točk, Josh Richardson pa 14.

Pri Houstonu je gostoval Denver Vlatka Čančarja in zmagal s 128:99. Čančar je k zmagi prispeval štiri točke in dva skoka, z 29 točkami pa se je najbolj izkazal njegov soigralec Nikola Jokić, ki je dodal še 16 skokov. Do trojnega dvojčka pa so mu zmanjkale tri podaje, pri čemer pa je na parketu preživel le 27 minut in v zadnji četrtini sploh ni več igral, saj so imeli njegovi soigralci po vodstvu z 69:49 ob polčasu stvari trdno v svojih rokah in so prednost na koncu povečali na 29 točk.

Miami pa je z Minnesoto izgubil s 111:119. Slovenski košarkar Goran Dragić je dosegel 15 točk in tri podaje, s 30 točkami je bil pri Miamiju najbolj učinkovit Jimmy Butler. Trevor Ariza jih je dodal 21, največ doslej v sezoni.

“Nismo si zaslužili, da bi zmagali. Če takšne tekme jemljemo preveč zlahka, se nam zgodi, da kot ekipa razočaramo. Ni bilo dobre košarke,” je bil po porazu z ekipo, ki je na dnu zahodne konference, samokritičen Butler.

Pri zmagovalcih je Karl-Anthony Towns dosegel 24 točk.

Na preostalih tekmah zgoščenega petkovega sporeda NBA je Joel Embiid dosegel 36 točk za zmago Philadelphie proti Los Angeles Clippers s 106:103. Utah je kljub poškodbi Donovana Mitchella, ki je po 22 točkah moral z igrišča zaradi zvina gležnja, premagal Indiano s 119:111. Bojan Bogdanović je dosegel 24 točk.

Joe Harris s 26 in Kevin Durant s 25 točkami pa sta bila najbolj zaslužna za zmago Brooklyna proti Charlotte Hornets s 130:115, Josh Jackson pa je z 29 točkami vodil Detroit do zmage nad Oklahomo s 110:104.