[2759]
188175

Dabanovič in Razdrh enotna: Zajc je MVP pomembne zmage (VIDEO)

27. 3. 2023, 08.44

Slovenija je uvod v kvalifikacije za evropsko prvenstvo, ki bo naslednje leto potekalo v Nemčiji, začela odlično. Po dveh tekmah so varovanci Matjaža Keka na prvem mestu skupine H, hkrati so že odigrali zahtevno gostovanje v Kazahstanu. Na drugem obračunu so doma gostili San Marino, ki je v Stožicah prikazal borbeno igro, a ni zdržal pritiska Slovencev in na koncu izgubil z 2:0.

Ključno vlogo pri zmagi Slovenije je igrala taktična sprememba v drugem polčasu, ko je selektor Matjaž Kek Miho Zajca potegnil nazaj v vezno linijo in Benjamina Šeška postavil na položaj bočnega napadalca. Igralni sistem se je spremenil iz 4-4-2 v 4-3-3. To se je še posebej poznalo na desni strani napada, od koder sta prišla oba slovenska zadetka.

Ključno vlogo pri predstavi Slovenije je igral Miha Zajec. Pohvalila sta ga tudi gosta v našem studiu Andrej Razdrh in Mladen Dabanovič. Nekdanji slovenski vratar je o njem dejal: “Zagotovo je najboljši posameznik tekme. Že od prve minute sta s Stojanovićem igrala odlično. Vse se je dogajalo po desni strani napada. Veliko je poskušal, veliko uporabnih žog je dal.”

Nekdanji trener Domžal in Olimpije je dodal: “Videli smo specifično srečanje. Celo tekmo smo bili na nasprotnikovi polovici. Ni bilo izrazitega igralca, ki bi odstopal po zadetkih, ampak Miha je dejansko oddelal tekmo. Tudi v prvem polčasu je bil najbolj aktiven. V drugem polčasu je bil v organizaciji igre zelo dober in prispeval k prvemu zadetku.”