single
[9]
57268

Crutchlowu kvalifikacije Jereza, Marquez peti

Avtor: Blaž Magdič
5. 5. 2018, 18.00

Na nedeljski dirki razreda motoGP v svetovnem prvenstvu v motociklizmu bo v španskem Jerezu s prvega mesta začel Britanec Cal Crutchlow (LCR Honda). Iz prve vrste bosta na četrti dirki sezone startala še domačin Dani Pedrosa (Honda) in Francoz Johann Zarco (Yamaha tech 3).

Vodilna v skupnem seštevku SP kvalifikacij nista opravila najbolje. Šele peti je bil svetovni prvak Marc Marquez (Honda), še tri mesta slabši kot Španec pa je bil danes Italijan Andrea Dovizioso (Ducati). Prvo deseterico zaključuje italijanski veteran Valentino Rossi (Yamaha).

V skupnem seštevku, s preizkušnjo v Jerezu se je karavana preselila v Evropo po dirkah v Katarju, Argentini in Teksasu, ima po prvih treh postajah zmagovalec prve dirke letošnje sezone Dovizioso 46 točk, le eno manj pa Marquez, ki je dobil zadnji dirko v Austinu. Tretji v SP je z 41 točkami Španec Maverick Vinales (Yamaha), zmagovalec današnjih kvalifikacij Crutchlow je skupno četrti z 38 točkami.

 

Foto: Šport TV
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Analiza ŠTV: Maribor še vedno ne ponuja napadalnih variant, preveč je prepuščeno naključjem! (VIDEO)...Več

2

Pri Mariboru puško že vrgli v koruzo: “Da Celjani ne bi postali prvaki, bi se moral zgoditi mali čudež”...Več

3

Celjani po evrogolu Nieta dobili štajerski derbi in napravili ogromen korak proti naslovu prvaka (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser v Andaluziji po sijajni drugi vožnji do prvih stopničk z Yamaho, Lucas Coenen razred zase (VIDEO)...Več

2

Liverpool zapušča največji vseh časov?...Več

3

Slovenski kadeti napolnili mrežo severnomakedonskih vrstnikov (VIDEO)...Več