75632

Croatia cup: Slovenke do remija z Avstrijo

Avtor: Gregor Kovačič
22. 3. 2019, 18.50

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je z remijem začela pripravljalni turnir v Poreču Croatia cup. Proti Avstriji so izbranke selektorja Uroša Bregarja igrale 23:23 (13:10).

Tamara Mavsar se vrača v Ljubljano

Srečanje se je začelo zelo izenačeno, nato pa so Slovenke počasi prevzele nadzor nad obračunom. Na odmor so odšle s prednostjo treh zadetkov, v začetku drugega dela pa povedle z najvišjo prednostjo štirih zadetkov, ko je bilo 15:11. To prednost so nekaj časa zadrževale, po vodstvu z 18:15 pa je prišlo nekaj črnih minut. Avstrijke so v napadu igrale brez vratarke, Slovenke pa so zgrešile nekaj “zicerjev” in dobile štiri zaporedne zadetke. Do konca je bil obračun ves čas zelo izenačen in po dobri obrambi Maje Vojnović ob zadnjem napadu Avstrijk se je tekma končala s 23:23.

Najboljša strelka pri Slovenkah je bila Nina Zulić, ki je zadela osemkrat, šest zadetkov pa je prispevala Ana Abina.

“Skozi celotno srečanje so se nam nabirali zgrešeni “zicerji”, potem pa so v drugem polčasu dobro reševale situacije v napadu z igralko več v polju. Glede na to, da je v reprezentanci kar nekaj novink, mislim, da smo lahko zadovoljni s predstavo,” je povedal selektor Uroš Bregar.

“Končni rezultat pove, da smo morda naredile malo preveč napak in zgrešile preveč čistih priložnosti. Če bi bolje realizirale v napadu bi bila mogoče slika povsem drugačna. Avstrijke so nas malo presenetile tudi z napadi z igralko več v polju, na kar nismo znale najbolje reagirati. Mislim, da so se vse punce izkazale in svojo nalogo opravile dobro, tako da gremo optimistično v preostali dve tekmi,” pa je menil Zulićeva.

V soboto bodo Slovenke igrale proti Češki, v nedeljo pa proti Hrvaški, prenos sobotnega dvoboja bo na Š1 ob 17.55.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več