[2759]
195848

Cristiano Ronaldo nov mejnik obeležil golom za zmago, Moldavija šokirala Poljsko

21. 6. 2023, 08.24

V zadnjih tekmah poletnega kvalifikacijskega cikla za uvrstitev na nogometno evropsko prvenstvo 2024 je danes Norveška s 3:1 premagala Ciper, Portugalska z zadetkom Cristiana Ronalda tik pred koncem z 1:0 Islandijo, Poljska pa je zapravila vodstvo z 2:0 in izgubila z Moldavijo. Izgubila je tudi Bosna in Hercegovina z Luksemburgom z 0:2.

Norveški je zmago, prvo v teh kvalifikacijah, dokončno zagotovil zvezdnik Erling Haaland, ki je zadel dvakrat v 56. in 60. minuti, Ciper je v sodnikovem dodatku le ublažil poraz.

Na drugi tekmi v tej skupini pa so zaradi hudega naliva in poplavljenega igrišča nogometaši Škotske in Gruzije več kot dve uri čakali na nadaljevanje, ob prekinitvi je Škotska vodila z 1:0.

Islandija se je dolgo časa upirala favorizirani Portugalski. Ta je na krilih zvezdnika Cristiana Ronalda – nastopil je že na jubilejni 200. tekmi v dresu nacionalne vrste in s tem postavil nov mejnik v mednarodnem nogometu – prišla do minimalne zmage. Ronaldo je zadel v 89. minuti, na potrditev zadetka pa je moral počakati še na sodnike v sobi za Var.

V tej skupini imajo tako Portugalci stoodstoten izkupiček štirih zmag, na preostalih tekmah pa je Slovaška tesno z 1:0 ugnala Lihtenštajn, svoje navijače pa so razočarali nogometaši Bosne in Hercegovine, saj so jih na njihovem terenu premagali Luksemburžani. Ti imajo že sedem točk in so trenutno na tretjem mestu skupine.

Precejšen spodrsljaj pa si je privoščila tudi Poljska. Potem ko je v prvem polčasu vodila z 2:0, enega od golov je dosegel prvi zvezdnik Robert Lewandowski, so Moldavci v nadaljevanju poskrbeli za preobrat. Ob koncu je Ion Nicolaescu dosegel drugega od svojih golov v 79. minuti, Poljake je potopil Vladislav Baboglo v 85. minuti.

V skupini F so Belgijci dosegli pričakovano zmago nad Estonijo, na koncu je bilo 3:0, Avstrija pa je z dvema zadetkoma Christopha Baumgartnerja ob koncu dvoboja (81. in 89.) premagala Švedsko.

V skupini G so Madžari ostali neporaženi in na prvem mestu po uspehu proti Litvi (2:0), Bolgarija in Srbija sta igrali 1:1.