[3]
96998

Copa del Rey: Znani vsi štirje polfinalisti, med njimi ni Barcelone

13. 2. 2020, 23.23

Že prvi četrtfinalni dvoboj Cope del Rey je prinesel veliko presenečenje. Valencia je namreč izločila Barcelono in bo v polfinalu igrala proti Realu. Med najboljše štiri sta se po tesnih dvobojih uvrstili tudi Andorra in Unicaja.

Kdor si je obetal El Clasico v polfinalu španskega kraljevega pokala, je ostal razočaran. Katalonska zasedba, ki je v zadnjih dveh letih domov odnesla omenjeni pokal, je morala priznati premoč Valencii. Ključno razliko so slednji naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 23:14 in niti boljši zadnji del Barcelone ni bil dovolj, Valencia je namreč zmagala z 82:78. Najboljši strelec na tekmi je bil Nikola Mirotić s 25 točkami, pri Valencii pa so vsaj en koš dosegli prav vsi, ki so bili v kadru.

Na drugi tekmi sta se pomerila Real in Bilbao. Baski so povzročali kar precej preglavic igralcem v belem, ki so pa so v tretji četrtini naredili odločilno prednost desetih točk in jo do konca uspeli zadržati. Zaključilo se je s 93:83. Za Real je največ košev dosegel Sergio Llull, pri Bilbau pa jih je Jonathan Rouselle vknjižil 16.

V petek sta bili na sporedu še preostali dve četrtfinalni tekmi. Na prvi so košarkarji Andorre z rezultatom 87-85 ugnala Tenerife. Najboljši strelec za zmagovalce je bil Srb Todorović z 20 točkami. Prav toliko jih je imel na drugi strani Brazilec Huertas, eno manj pa nekdanji član Olimpije, gruzijski center Shermandini.

Kot zadnja ekipe se je med najboljše štiri uvrstila Unicaja, ki je prav tako tesno s končnih 90-86 premagala Zaragozo. Pri slednji se je sicer z 29 točkami izkazal Američan D.J. Seeley, a to proti razpoloženi Unicaji ni bilo dovolj za polfinale.