single
[3137,2]
246236

City se ne ustavlja: Angleški prvaki za 75 milijonov pripeljali napadalca orlov

Avtor: Urban Kolman
23. 1. 2025, 11.17

Egiptovski nogometni reprezentant Omar Marmuš je zapustil nemško bundesligo. Egipčan se je iz Frankfurta preselil k Manchester Cityu, so danes potrdili pri angleškem prvaku. Petindvajsetletnik je s Cityjem podpisal štiriinpolletno pogodbo, vredno 59,1 milijona funtov (69,9 milijona evrov) in morebitnih pet milijonov evrov dodatkov.

Marmuš je tretja okrepitev Cityja v januarskem prestopnem roku po prihodu branilcev Abdukodirja Husanova in Vitorja Reisa v začetku tega tedna.

“To je dan, ki ga ne bom nikoli pozabil. Podpisati za Manchester City – eno najboljših ekip na svetu – je neverjeten občutek. Navdušen sem, moja družina je tako ponosna in vsi smo zelo veseli, da smo tukaj v Manchestru,” je ob podpisu dejal Marmuš za klubsko spletno stran.

Marmuš, ki lahko igra na različnih položajih v napadu, je dosegel 37 golov na 67 tekmah, odkar se je poleti 2023 pridružil Frankfurtu.

Kariero je začel pri v egiptovski prvi ligi, nato pa se je leta 2020 preselil v Nemčijo k Wolfsburgu, nato pa je igral še pri St. Pauliju in Stuttgartu.

Vir: STA
Foto: Oliver Hardt/Bundesliga/Bundesliga Collection via Getty Images

Zadnje video vsebine

1

Junak Borca Sandi Ogrinec: “Mislim, da smo popolnoma zasluženo zmagali”...Več

2

Olimpija po zadetku nekdanjega vezista Maribora poražena v Banja Luki (VIDEO)...Več

3

Victor Sanchez po porazu z Borcem: “Verjamem, da v Stožicah lahko rezultat obrnemo v našo prid”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Vitamin K osvežil staro damo...Več

2

Topovski izstrelek Šeška vrhunec zmage Leipziga (VIDEO)...Več

3

Decimus X...Več