[13]
94868

Češki skakalci sredi sezone z menjavo na trenerskem stolčku

14. 1. 2020, 21.59

Kljub rezultatskim izboljšavam na zadnji tekmi v Predazzu se je vodstvo Češke smučarske zveze odločilo, da zamenja trenerja smučarskih skakalcev. Davida Jiroutka bo na trenerske mestu zamenjal Antonin Hayek, nekdanji skakalec, ki je kariero končal leta 2015. Hayek, do zdaj pomočnik glavnega trenerja, je podpisal pogodbo do konca sezone.

Najboljši Češki skakalec Roman Koudelka je trenutno na 26. mestu razvrstitve svetovnega pokala, svojo najboljšo letošnjo uvrstitev pa je zabeležil na novoletni turneji, ko je v Garmisch-Partenkirchnu osvojil osmo mesto. V Predazzu je bil na prvi tekmi 14., na drugi pa deveti. V Italiji je napredek pokazal tudi Viktor Polašek, edini Čeh, ki je poleg Koudelke letos še osvojil točke svetovnega pokala.