[2]
80320

Celtic tudi škotski pokalni prvak

26. 5. 2019, 13.45

Nogometaši Celtica iz Glasgowa so še tretjič zaporedoma osvojili vse tri škotske lovorike, kar se je zgodilo prvič v zgodovini škotskega nogometa. Po osvojitvi ligaškega pokala in državnega prvenstva je Celtic prišel še do pokalne lovorike, potem ko je z 2:1 ugnal Hearts.

Odločilni zadetek je v 82. minuti dosegel Odsonne Edouard, nogometaš, ki je pred 11 meseci v Glasgow prišel iz PSG za devet milijonov funtov, pa je pred tem v 62. minuti tudi izničil vodstvo ekipe Herts, ki je povedla v 53. minuti prek Ryana Edwardsa.

Kljub “trojčku” pa vseeno ostaja pod vprašajem usoda Neila Lennona, ki je na udaru kritik zaradi iger svojih varovancev. Lennon je sicer trenersko mesto pri Celticu prevzel februarja po odhodu Brendana Rodgersa k Leicestru.