pismo ikona
šport TV 1 logo
08:45
Lecce - Napoli Serie A
šport TV 2 logo
08:45
Puška 50m, trojni položaj, moški Evropsko prvenstvo
šport TV 3 logo
08:00
Vardar - Porto EHF Liga prvakov

Celjski rokometaši tudi v prihodnji sezoni del evropske elite

Avtor: Blaž Magdič
21. 6. 2019, 14.52

Izvršni odbor Evropske rokometne zveze (EHF) je na današnji seji potrdil vse udeležence evropske lige prvakov v sezoni 2019/20. Rokometaši Celja Pivovarne Laško, ki so v minuli sezoni osvojili 23. naslov državnih prvakov, bodo igrali v elitni šestnajsterici. Žreb skupin bo v četrtek, 27. junija, ob 18. uri na Dunaju.

Izvršni odbor EHF je danes potrdil vseh 16 ekip za skupini A in B v ligi prvakov in vseh 12 ekip v nekoliko manj kakovostnih skupinah C in D. V prihodnji sezoni bo v elitnem klubskem tekmovanju na stari celini zadnjič v veljavi igralni sistem z 28 udeleženci v štirih skupinah.

Za igranje v ligi prvakov se je prijavilo 35 ekip, ki jih je izvršni odbor EHF ocenil v skladu z merilnim sistemom, ki je obravnaval osem različnih področij, vključno s preteklimi nastopi, prizoriščem, gledalci, TV, trženjem in mediji. Na podlagi ocen se je izvršni odbor EHF odločil o ekipah za skupini A in B ter C in D.

Na podlagi kriterijev so bile odobrene prošnje za nastop v elitnem delu lige prvakov trem ekipam (francoskemu Montpellieru, nemškemu Kielu in madžarskemu Picku iz Szegeda), ki se bodo pridružili 13 nacionalnim prvakom v skupinah A in B.

V celotni ligi prvakov bo tako nastopalo osem nekdanjih zmagovalcev lige prvakov (Vardar, Barcelona, Flensburg-Handewitt, Celje Pivovarna Laško, Montpellier, Kiel, Kielce in Bidasoa Irun).

Prvi krog bo odigran med 11. in 15. septembrom, žreb skupin pa bo opravljen v četrtek na Dunaju.

V elitni skupini A in B bodo poleg Celja Pivovarne Laško nastopili še nemška Flensburg-Handewitt in Kiel, francoska PSG in Montpellier, madžarska Veszprem in Pick Szeged, beloruski Meškov Brest, hrvaški Zagreb, danski Aalborg, španska Barcelona, makedonski Vardar Skopje, norveški Elverum, poljske Kielce, portugalski Porto in ukrajinski Motor Zaporožje.

V skupinah C in D bodo nastopili švedska Sävehof in Kristianstad, finski Cocks, romunski Dinamo Bukarešta, ruski Čehovski medvedi, švicarski Kadetten Schaffhausen, slovaški Tatran Prešov, danski Gudme, španska Bidasoa Irun, makedonski Eurofarm Rabotnik, poljska Wisla Plock in portugalski Sporting Lizbona.

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Priporočamo še

1

VIDEO: Kurtić junak SPAL-a, v 92. minuti premagal Lazio...Več

2

Gerčar: Konec, zaključujem kariero!...Več

3

Veliki up evropskega rokometa v nekaj tednih vzljubil življenje v Celju (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Sarma z “doživljenjsko” pogodbo brez povišice...Več

2

Španci poročajo: Slačilnica Barce je tempirana bomba...Več

3

Špela Motaln: Najlepše je videti slovenske navijače, himno… (video)...Več