[2,3194]
159221

Celjani remizirali v Domžalah

15. 5. 2022, 17.39

Nogometaši Domžal in Celja so se v 35. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).

Dvoboj med Domžalami in Celjem ni imel pravega tekmovalnega naboja. Igralcem je očitno manjkalo prave motivacije, tako da obračun ni postregel z veliko zanimivimi dogodki, ekipi pa sta se razšli z miroljubnim remijem. Prvi polčas je sicer pripadel Domžalčanom, drugi pa Celjanom.

Tekma v Domžalah je bila poslovilna v karieri Senijada Ibričića, ki se mu je v domžalski športni park prišlo priklonit 2000 gledalcev. Nekdanji reprezentant BiH pa je hitro dobil tudi priložnost, da se od navijačev poslovi tudi z golom. V osmi minuti je Žana Zaletela žoga zadela v roko, Ibričić pa je po pričakovanju izvedel kazenski udarec in dosegel svoj 49. gol za domžalski klub.

Domžalčani so bili v uvodu nevarni po napadih z leve strani, po enem izmed njih se je pred vrati v težkem položaju dobro znašel Ilija Martinović, toda celjski vratar Matjaž Rozman je bil na mestu.

Celjani, ki v prvem delu niso niti enkrat streljali v okvir vrat, so imeli edino pravo priložnost v prvem polčasu v 35. minuti, ko je Ester Sokler na desni strani pobegnil domžalski obrambi, vendar je streljal mimo gola.

V drugem delu so Celjani pritisnili na domžalska vrata. Jon Šporn je v 52. minuti zapravil veliko priložnost za izenačenje, z desetih metrov je neoviran žogo poslal čez gol. A v 68. minuti je bil uspešnejši. Ne sicer najbolj prepričljiv, po kotu se je žoga mimo številnih nog dokopala do njega, njegov strel je vratar Ajdin Mulalić ubranil, toda po mnenju sodnikov je pri tem stal za golovo črto, tako da so gol priznali.

V 72. minuti je igro zapustil Ibričić, nogometaši obeh ekip so mu pripravili špalir, gledalci pa ga pozdravili z glasnimi vzkliki.

Do konca tekme so bili Celjani nevarnejši, priložnosti sta zamudila Duje Čop in Žan Medved, kar bi v zadnjih minutah lahko kaznoval Slobodan Vuk, ki ni izkoristil darila vratarja Rozmana, po njegovem slabem posredovanju je žogo poslal mimo gola.

Domžale se bodo v naslednjem krogu merile s Kalcer Radomljami, Celje pa bo gostilo Olimpijo.