[5]
68594

Celjani po epskem preobratu do točke proti evropskim podprvakom

2. 12. 2018, 18.44

Rokometaši Celja Pivovarne Laško in francoskega Nantesa so se na današnji tekmi desetega kroga skupinskega dela evropske lige prvakov v celjskem Zlatorogu razšli z neodločenim izidom 29:29 (15:19). Celjska ekipa bo naslednjo tekmo igrala 10. februarja prihodnje leto, ko bo gostila madžarski Pick Szeged.

Celjski rokometaši so v zadnjem obdobju prikazali toplo-hladne predstave. Po izjemno prepričljivi zmagi nad tradicionalnimi tekmeci iz Zagreba so po celi črti pogrnili v ukrajinskem Zaporožju, na današnji zadnji tekmi “jesenskega dela” lige prvakov pa so v domačem Zlatorogu v končnici tekme uprizorili neverjeten preobrat in nadoknadili sedem golov primanjkljaja, na koncu pa osvojili zlata vredno točko.

Slovenski prvak je po desetih odigranih tekmah na predzadnjem mestu v elitni skupini B, še vedno pa imajo možnosti, da se navzlic izjemno zahtevnemu razporedu v zadnjih štirih krogih prebijejo v izločilne tekme najbolj imenitnega klubskega tekmovanja na stari celini. Celjani bodo naslednjo tekmo igrali 10. februarja prihodnje leto, ko bodo gostili tekmece iz Szegeda, kjer igrajo štirje slovenski rokometaši: Matej Gaber, Dean Bombač, Nik Henigman in Mario Šoštarič. Nato jih čakajo še tri tekme: gostovanja v Flensburgu (13. februar) in Skjernu (3. marec) ter domača tekma s PSG (24. februar).

V vodstvu je francoski PSG z 18, madžarski Pick Szeged jih je zbral 15, nemški Flensburg-Handewitt deset, Nantes po devet, hrvaški Zagreb osem, ukrajinski Motor Zaporožje in Celje po sedem, danski Skjern pa šest točk.

Prva polovica prvega polčasa je minila v izenačeni predstavi. Celjani so v 17. minuti z golom Tilna Kodrina povedli z 9:8, od tedaj naprej pa so vse do same končnice vseskozi gledali v tekmečev hrbet.

Izkušeni in z vsemi žavbami namazani igralci francoske ekipe so prevzeli nadzor na celjskem igrišču, najbolj udarno pa so zaigrali v sami končnici prvega polčasa. Razglašena domača ekipa je v 24. minuti prvič na dvoboju zaostala za štiri gole (10:14), navkljub nekaterim poskusom po prevratu pa je je ta primanjkljaj imela tudi ob odhodu na veliki odmor (15:19).

Izbranci domačega trenerja Tomaža Ocvirka so v drugem polčasu poskušali tekmo postaviti na glavo, a so gosti sprva preprečili njihovo namero in jim v 39. minuti ušli na sedem golov (18:25).

Po domači minuti odmora so zaigrali veliko bolje in se v 45. minuti približali na štiri gole (23:27), nato pa postopoma – tudi na račun izjemnih obramb Klemna Ferlina – lovili tekmeca.

Sedem minut kasneje so se rokometašem iz Nantesa, ki so se na letošnjem zaključnem turnirju v Kölnu prebili v veliki finale, kjer so morali priznati premoč francoskemu Montpellieru, trenutno pa so vodilni v močnem francoskem prvenstvu, približali na tri gole (26:29), v 56. minuti pa po golih Jake Malusa in Branka Vujovića vsega na gol (28:29).

Končnica tekme je bila izjemno napeta in živčna, domače gledalce pa je v delirij navdušenja spravil Tilen Kodrin, ki je 44 sekund pred koncem napetega dvoboja izenačil na 29:29. Francoska ekipa je imela zadnji napad, domača ekipa pa je z granitno obrambo zaustavila vse njihove poskuse in osvojila izjemno pomembno točko.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Branko Vujović s šestimi goli, Kodrin je prispeval pet, Francoz William Accambray in Jaka Malus pa po štiri zadetke.