single
[2]
188766

Čeferin v sredo tudi uradno do novega mandata, na čelu Uefe do leta 2027

Avtor: Urban Kolman
2. 4. 2023, 15.28

Slovenec Aleksander Čeferin bo v sredo dobil nov mandat predsednika Evropske nogometne zveze Uefe. V Lizboni bo takrat 47. kongres, na katerem bo Čeferin edini predsedniški kandidat. Da bo glasovanje zgolj formalnost, dokazuje tudi dejstvo, da ima podporo praktično vseh članic krovne zveze.

“Dobil sem 55 pisem podpore prav toliko članic naše zveze in bi bilo noro, če ne bi kandidiral,” je že oktobra pojasnil Čeferin. Ta je septembra leta 2016 v Atenah dobil svoj prvi, takrat še nepolni mandat na čelu Uefe, in nato leta 2019 še drugega, polnega in s polno podporo.

Zdaj bo eno najmočnejših športnih organizacij na svetu vodil še do leta 2027, v obdobju, ko bo evropski nogomet doživel nekaj reform.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Gajser po manjšem padcu v Aguedi ostal brez stopničk, Herlings dobil obračun s Coenenom...Več

2

VIDEO: Grozljiv padec vodilnega v kvalifikacijah, danes na delu tudi Gajser in Pancar...Več

3

Sešlar o prihajajoči sezoni: “Pot do naslova bo zagotovo težja kot lani” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

SP 2026: Argentina šele v podaljšku strla odpor Afričanov, z minimalno zmago naprej tudi Kolumbija...Več

2

Še pred leti igral v slovenski mladinski ligi, sedaj v izločilnih bojih SP živi svoje sanje...Več

3

Zahović: “Vrnitev Milaniča je bila ideja lastnikov, sprejel sem jo odprtih rok” (VIDEO)...Več