156482

Cedevita Olimpija z mislimi že na torkovem obračunu EuroCupa

Avtor: Kenny Jan
17. 4. 2022, 10.23

V soboto so košarkarji Cedevite Olimpije na zaostali tekmi 15. kola regionalne lige v Areni Stožice z rezultatom 83:80 premagali Borac iz Čačka. To predstavlja naravnost fantastično popotnico za torkov obračun evropskega pokala.

“Čestitke fantom za zmago. Čestitke tudi Borcu, ki se do konca ni predal. Mi smo z glavami verjetno že pri torkovi tekmi. Minutažo smo porazdelili med igralci tako, kot smo želeli. Nihče od fantov se ni poškodoval. Gremo naprej,” je dejal glavni trener ‘Zmajev’ Jurica Golemac.

Zadovoljen je bil tudi kapetan Jaka Blažič, ki skupaj s soigralci sedaj že nestrpno pričakuje začetek končnice EuroCupa. “Lepa tekma za gledalce. Pričakovali smo malenkost bolj sproščeno končnico, a tekma je bila dobra, da se lahko iz njene končnice tudi nekaj naučimo. Zmagali smo, kar je glavno. Razdelili smo minutažo, tako da bomo v torek sveži. Nekateri igralci so prišli v ritem in upam, da bomo v torek pravi.”

V torek je na vrsti tekma osmine finala proti turški Turk Telekom Ankari. Slednja je v skupini A po 8 zmagah in 8 porazih osvojila 6. mesto. Kar gre precej na roko Cedeviti Olimpiji, je dejstvo, da se obračun igra na domačem parketu v Stožicah, ki bodo najbrž tudi tokrat kar lepo zapolnjene.

Cedevita Olimpija – Turk Telekom Ankara, v torek, ob 19. uri, samo na programu Š1! Ne zamudite niti studijskega dela s pričetkom ob 18.00. Vabljeni v družbo prvakov!

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več

2

3

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več