[3]
193146

Cedevita Olimpija prvi finalist lige Nova KBM

21. 5. 2023, 21.40

Košarkarji Cedevite Olimpije so v drugi tekmi polfinala lige Nova KBM premagali Gorenjsko gradbeno družno Šenčur z 91:70 (27:25, 49:44, 67:55).

Košarkarji Cedevite Olimpije so prvi finalisti lige Nova KBM. Polfinalno serijo proti Gorenjski gradbeni družbi Šenčur so zaprli v dveh tekmah, v finalu na tri zmage pa se bodo pomerili z zmagovalcem dvoboja med Krko in Helios Suns. Domžalčani so dobili prvo tekmo v Novem mestu, tako da se lahko v finale uvrstijo že v torek, 23. maja, na domačem parketu.

Ljubljančani bodo osemindvajsetič igrali v finalu DP – manjkali so le v letih 2000, 2015 in 2016 – in se potegovali za jubilejni dvajseti naslov oziroma tretjega v nizu. Hkrati lahko z naslovom v ligi Nova KBM zaokrožijo zbirko domačih lovorik v sezoni 2022/23. Septembra so namreč osvojili superpokal, februarja pa pokal Spar.

Cedevito Olimpijo poleg nastopa v finalu čaka še polfinale lige Aba. Glede na to, da tam tekmec še ni znan, v ponedeljek, 22. maja, je odločilna tretja tekma med Partizanom in Studentskim centrom, tudi datumi finalnih tekem lige Nova KBM niso znani.

Po zmagi v petek v Šenčurju z osmimi točkami razlike je Cedevita Olimpija danes v Tivoliju zmagala bolj prepričljivo. Po treh četrtinah je imela dvanajst točk prednosti, najvišjo razliko pa je dosegla pri rezultatu 87:60.

Marko Jeremić je bil z 22 točkami in metom 5:9 za tri točke prvi strelec tekme. Amar Alibegović je dodal 20 točk, 11 jih je prispeval Karlo Matković, deset pa Alen Omić. Pri gostih je Armin Hrštić zbral 15 točk, Dino Murić pa 12.