[3]
159353

Cedevita Olimpija po pravi drami izsilila tretjo tekmo proti Crveni Zvezdi

16. 5. 2022, 21.20

Košarkarji Cedevite Olimpije so v drugi tekmi polfinala lige Aba po podaljšku premagali Crveno zvezdo z rezultatom 88:80 (24:29, 43:44, 59:54, 76:76).

Košarkarji Cedevite Olimpije so izenačili polfinalno serijo lige Aba proti Crveni zvezdi na 1:1. V Stožicah so pred 9000 gledalci po podaljšku zmagali z 88:80. Odločilna tretja tekma v Beogradu bo v petek, 20. maja. To je bila prva zmaga Cedevite Olimpije v štirih dvobojih v tej sezoni s Crveno zvezdo, predvsem pa dokaz, da je za zbrano zasedbo Jurice Golemca premagljiva tudi najboljša ekipa rednega dela lige Aba in udeleženec elitne evrolige.

Gostje so bili v prednosti le na začetku tekme, ko so po bojazljivem začetku domačih pobegnili na 19:7, od sredine druge četrtine, ko so Ljubljančani prvič povedli (36:34), pa je bila Cedevita Olimpija tista, ki je narekovala ritem igre.

V borbeni in izenačeni predstavi so zmagovalca odločile malenkosti. Vodstvo 71:62 dobri dve minuti in pol pred koncem Cedeviti Olimpiji ni zadostovalo za mirno končnico. Beograjčani so v manj kot minuti znižali zaostanek devetih točk na 71:70, v zadnjem napadu, za katerega so imeli na voljo 3,7 sekunde, pa je Luka Mitrović dosegel koš in zadel še dodatni prosti met za 76:76.

Kljub šoku ob izgubljeni priložnosti v zadnji sekundi, ki so jo potrdili šele sodniki ob ogledu videoposnetka, je Cedevita Olimpija hrabro odigrala podaljšek, mož odločitve pa je bil prvi strelec tekme Edo Murić. Žebelj v krsto Crvene zvezde je Murić zabil dobri dve minuti pred koncem s trojko in dodatnim prosti metom za 84:78.

Cedevita Olimpija je sicer izgubila skok s 43:52, zgrešila je enajst prostih metov, zadela le pet trojk, njen prvi organizator igre Jacob Pullen pa je zaradi težav z osebnimi napakami igral le dobrih 14 minut. Edo Murić je 21 točk dosegel ob metu 4:6 za tri točke (7 skokov, indeks 27), Jaka Blažič je zbral dvanajst točk (met 1:8), enajst sta jih dodala Zoran Dragić (6 skokov, 6 podaj) in Yogi Ferrell (trojke 1:7, 5 podaj), deset pa Alen Omić (8 skokov).