[3]
213502

Cedevita Olimpija po Partizanu spravila na kolena še Crveno zvezdo!

6. 1. 2024, 21.09

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tekmi 15. kroga lige Aba premagali Crveno zvezdo s 96:86 (23:21, 49:37, 70:65).

Potem ko so košarkarji Cedevite Olimpije leto 2023 končali s porazom zadnji dan proti Megi, so novo danes začeli precej bolje. Prvič pod taktirko novega stratega Zorana Martića in ob vrnitvi v kader ljubljenca domačih navijačev Zorana Dragića so v dvorani Tivoli ugnali evroligaško Crveno zvezdo ter se ji tako na najboljši način oddolžili za visok poraz v prvem delu lige (51:94). Crvena zvezda je kljub porazu ostala na prvem mestu lestvice, Ljubljančani so začasno skočili na drugo.

Ljubljančani so danes igrali odlično v prvem polčasu in dovolj dobro v nadaljevanju, da so prednost zadržali do konca in da beograjski klub ni imel pravih možnosti za preobrat.

Tudi ob velikem prispevku Dragića – na parketu je preživel 24 minut in dosegel 19 točk – so domači v polnem Tivoliju začeli poletno. V drugi četrtini so izkoristili mrk gostov, ti so šest minut ostali brez dosežene točke, ter od 23:21 prišli že do +15 (36:21), vodili pa so tudi že z 42:25.

Gostje so v nadaljevanju razliko sicer znižali, a nikoli niso bili tako blizu, da bi bilo za domače kritično. Najbližje so bili rdeče-beli pri 65:70 ob koncu tretje četrtine ter pri 80:84 tri minute pred koncem. A takrat se je izkazal Gregor Glas, najprej s trojko, v naslednjem napadu še s košem, po 91:80 pa je bilo dokončno jasno, da bo zmaga ostala v Tivoliju.

Ob Dragiću in Jaki Blažiču (14 točk) je bil danes osrednji mož zeleno-belih Karlo Matković; ob 23 točkah v napadu se je izkazal še z nekaj ključnimi blokadami, dodal pa še sedem skokov (indeks 31).

Pri poraženi evroligaški ekipi so imeli manj razpoloženih igralcev, po 24 točk pa sta dosegla Nemanja Nedović in Yago Dos Santos.

Naslednja tekma v ligi Aba čaka Ljubljančane 12. januarja v Splitu, še prej pa bo skušala Cedevita Olimpija v evropskem pokalu v Vilniusu končati niz 13 porazov.

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več