[3]
110179

Cedevita Olimpija evropsko sezono začela s porazom

30. 9. 2020, 22.23

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tekmi 1. kroga evropskega pokala (skupina D) v gosteh s francoskim Nanterrjem izgubili s 76:80 (22:16, 36:34, 50:54).

Cedevita Olimpija je novo evropsko sezono začela proti tekmecu, s katerim je v prejšnji sezoni dvakrat izgubila. Tokrat so imeli nov poskus v posebnih razmerah, s strogimi zdravstvenimi protokoli (testiranja, omejeno gibanje v Parizu), a vendarle pred omejenim številom gledalcev. Prvi cilj Ljubljančanov je sicer osvojitev enega od prvih štirih mest, ki vodijo v nadaljnje tekmovanje.

Začetek je bil za zeleno-oranžne spodbuden. Kendirck Perry je začel z dvema košema za 5:0, potem pa so gostje v prvem polčasu znali narediti razliko in jo v večjem delu tudi obdržati. Po zaporednih trojkah Jake Blažiča in Eda Murića, ki sta sredi druge četrtine poskrbela za +11 (33:22), so imeli vajeti igre v svojih rokah. Toda Francozi so se hitro vrnili, že do odmora znižali in z izidom 34:36 napovedali oster boj v nadaljevanju.

To je bilo bistveno boljše za Nanterre. Delni izid 11:2 je po le nekaj minutah prisilil stratega gostov Jurico Golemca v minuto odmora, po njej pa so se stvari začele počasi obračati. Ob koncu te četrtine in začetku zadnje so bili tako zmaji tisti, ki so poskrbeli za nov zasuk, s štirimi zaporednimi trojkami (na koncu so jih skupaj zadeli 14) in delnim izidom 9:0 pa prišli na 62:62.

V odločilnih minutah je domača ekipa povedla za nekaj točk, ob koncu pa so pri številnih prostih metih domači zadržali mirne roke in prednost. Pred zadnjim napadom Ljubljančanov so povedli z 80:76, Blažič pa je nato še en poskus za tri zgrešil.

Za ljubljansko ekipo je največ točk, 21, dosegel Perry, 19 Blažič, 12 pa Murić. Pri domačih je z 20 končal Isaia Cordinier.

Cedevita Olimpija igra v skupini D še z grškim Patrasom, Gran Canario, Trentom in Bursasporjem, ki bo naslednjo sredo prvi gost v Stožicah.