[3]
210263

Cedevita Olimpija dolgo držala stik s Parižani, a spet izgubila

29. 11. 2023, 20.25

Košarkarji Cedevite Olimpije so po polovici skupinskega dela evropskega pokala edina ekipa brez zmage. V devetem nastopu so v Stožicah izgubili proti vodilnemu moštvu skupine A Parizu s 77:93 (26:25, 44:48, 61:67).

Košarkarji Cedevite Olimpije so po polovici skupinskega dela evropskega pokala edina ekipa brez zmage. V devetem nastopu so v Stožicah izgubili proti vodilnemu moštvu skupine A Parizu s 77:93.

Ljubljančani so od vsega začetka prikovani na dno razpredelnice in imajo zgolj teoretične možnosti, da v naslednjih devetih tekmah prehitijo tekmece v boju za šesto mesto v desetčlanski skupini, ki še vodi v nadaljnje tekmovanje. Trenutno imajo ekipe na šestem mestu štiri zmage.

Za Cedevito Olimpijo je bila to prva v nizu treh tekem pred domačim občinstvom. V nedeljo bo gostila Zadar v ligi Aba, naslednjo sredo v evropskem pokalu pa izraelski Hapoel.

Pariz je v Ljubljano prišel po prvem porazu v sezoni prejšnji teden doma proti Bešiktašu doma, zato je bil željan vrnitve na zmagovalno pot. Ljubljančani pa na drugi strani niso pokazali pravega interesa, da bi se izognili dejstvu, da so po torkovi zmagi poljskega predstavnika iz Wroclawa v skupini B edini brez zmage med 20 sodelujočimi ekipami v evropskem pokalu.

Tekmo so odigrali brez žara in ekipnega duha, tako da so bili lahek plen za Francoze. Cedevita Olimpija je v 40 minutah zbrala komaj 12 podaj, 1 ukradeno žogo, tekmecu je dovolila, da je v napadu pobral 14 žog, ob tem pa so zadeli le šest trojk in imeli 40-odstotni met za dve točki.

Po točkah, ki sta jih večino dosegla z individualnimi akcijami, sta izstopala Justin Cobbs z 21 točkami (met 5:11, 2 podaji) in DJ Stewart (17 točk, met 4:11).

2

Vilfan po visokem porazu Slovenije proti Grčiji: Pričakujem, da bo selektor nepreklicno odstopil (VIDEO)...Več